Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Družby v Ostravě-Porubě se mění na atraktivní místo nejen k relaxaci

Po dlouhodobých přípravách začala kompletní revitalizace náměstí Družby v Ostravě-Porubě. Na tu naváže i rekonstrukce předprostoru před obchodním centrem Bohemia. Práce začaly v březnu kácením starých stromů.

Náměstí Družby v Ostravě-Porubě mění podobu. Ze zanedbaného veřejného prostoru se tak stane příjemné a atraktivní místo k relaxaci i sportu. Aktuálně probíhají bourací práce, které potrvají do konce května.

Tomáš Vítek, jednatel, ředitel společnosti MVEX stavby s.r.o.: “To znamená rozbití všech chodníků, které tady jsou jednak z asfaltu, jednak z betonu a dále se bude dělat ochrana těch inženýrských sítí, které vedou přes ten pozemek a zhruba na začátku června počítáme s tím, že zahájíme ty realizační práce, kdy vlastně budeme dělat ty konstrukční vrstvy a ty jednotlivé plochy, které tady mají být pro obyvatele, aby tady mohli chodit.”

V rámci nich budou v parku na náměstí vybudovány dvě hlavní mlatové pěšiny, které budou úhlopříčně procházet parkem a k nim povedou stužky. Což jsou cestičky navázané na vchody do jednotlivých bytových domů.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Vlastně mají nějakým způsobem pozvat lidi do parku, aby tady přišli, pobyli, poseděli. Park bude doplněný novým mobiliářem. Budou tady nové sedací prvky. Jednak klasické lavičky, jak je lidé znají, ale budou tady i atypické sedací prvky, například různé sedací lavice umístěné kolem stromů.”

Lidé se mohou těšit i na novou zeleň. Vysázeno tady bude 70 nových stromů, tedy jeden a půl násobek počtu stromů vykácených.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Stromy vlastně byly káceny z důvodu i toho, že tady neprobíhala taková nějaká postupná obnova, takže už ne všechny stromy byly v ideálním stavu. Kromě nových stromů získá vlastně park na náměstí Družby i intenzivní pobytový trávník, který bude vlastně tam v té přední části. Je to trávník o rozloze zhruba 1300 metrů čtverečních, který bude zároveň i automaticky zavlažován tak, aby stále byl atraktivní.”

Park získá i nový mobiliář a osvětlení, nainstalováno tady bude i pítko a vybudovány budou i veřejné toalety a cyklostezka.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Dalším zajímavým prvkem bude extenzivní trvalkový záhon, který vlastně bude obsahovat různé druhy rostlin, travin, trvalek tak, aby byla na něho atraktivní podívaná po většinu roku. Kolem pěších tras a kolem cyklostezky vlastně bude to území obohaceno o cibuloviny, které jsou velmi atraktivní a Porubané je mají rádi kdekoliv, kde se objeví. Myslím, že atraktivní bude i to, že zemními svítidly bude nasvětleno i 6 stromů.”

Místo zároveň zůstane zachováno i jako místo určené pro volný pohyb psů. Vše by mělo být hotovo do konce letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy