Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porubské Galerii Dukla opět probíhají workshopy pro děti. Zábavnou formou je sezmamují s uměním

V Galerii Dukla u kruhového objezdu na Hlavní třídě opět probíhají workshopy pro děti. Celkem se seznámí s 5 výstavami, na jejíž téma pak budou malovat a tvořit své obrazy a výrobky. Na tento výstavní program porubská radnice získala dotace z Ministerstva kultury.

video: TV Polar

Galerie Dukla se stala místem edukativního workshopu. Zavítaly na něj děti z Mateřské školy Větrná, které se seznámily nejen s výstavou a jejím smyslem, ale také tvořily a malovala a nakonec si zahrály i na rytíře s vlastnoručně vyrobenými štíty.

Pavlína Nováčková, odbor kultury a prezentace: “Aktuálně nám tady vystavuje Filip Dvořák a Josef Mladějovský. Je to taková kombinace instalace a maleb a vlastně tím tématem je ne úplně válka ani bitvy, ale spíš to, co to přináší vlastně té společnosti, nebo jak tím ta společnost trpí. Workshop, který je aktuálně probíhá v Galerii Dukla s MŠ Větrná se právě snaží přiblížit dětem to, že každé jakoby násilí, plodí jenom negativní zkušenosti.”
Ivana Sikulová Křížková, lektorka Galerie Dukla: “Workshop zážitkovou formou seznamuje děti se současným uměním tak, aby to pro ně bylo poutavé, zábavné, aby něco si zažily, zkusily. Netradiční techniky, akci, nakonec je vyfotíme. Takže zakusí různé formy současného umění a něco si i vytvoří a odnesou domů.”

Děti byly nadšené a vzhledem ke slunečnému počasí si workshop skvěle užily.

Anketa: Děti MŠ Větrná: “Já jsem pracoval s kladívkem a mám nový rytířský štít. A ještě jsem pracoval s žehličkou. Nejvíc se mi líbilo, jak jsem lepil na ten štít.”
“Mě hodně bavilo, jak jsem pracoval s tím kladívkem. Jak jsme museli tam v tom tunýlku hledat ty věci a nejvíc mě bavilo, jak jsme lepili na ten štít. A nejvíc se mi líbilo, jak jsme malovali s tou žehličkou.”
“Mě se nejvíc líbilo, jak jsme tím kladívkem bouchali ty kameny a líbilo se mi a ještě se mi líbilo, jak jsme museli hledat ty věci.”
“Mě se tady to hodně líbí a já jsem měla ráda, jak jsme pracovali s tím kladívkem. //////
Teď si vyrábím rytířský štít.”

Další workshop na sebe zcela jistě nenechá dlouho čekat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy