Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubskou Letní uměleckou scénu provázelo slunečné počasí. Zájem o vystoupení byl velký

Porubská Letní umělecká scéna i tentokrát sklidila úspěch. Rozdělena byla na dvě části. Pop upovou, která byla pro všechny překvapením a hlavní program, který probíhal na Alšově náměstí a na nádvoří porubského zámku.

Tradiční Letní umělecká scéna v Ostravě-Porubě se povedla po všech stránkách. Vystoupení pod širým nebem v různých částech obvodu provázelo jak slunečné počasí, tak velký zájem lidí.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “My jsme v prvé řadě velmi rádi, že jsme akci mohli uskutečnit, protože začínala někdy v půlce července. V té době jsme ještě pořád nevěděli, jaká epidemiologická situace bude, takže jsme velmi rádi, že se to podařilo uskutečnit. Zároveň je nutné taky poděkovat statutárnímu městu Ostrava, který nám na tuto akci poskytl dotaci.”

První část prázdninové akce byla pro všechny velkou neznámou. Lidé sice věděli, že probíhá, ale kde přesně a v kolik hodin, to bylo překvapením.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Ta první část byly pop up vystoupení, kdy se jednalo o nárazové vystoupení kdekoliv v Porubě. Nebylo to nijak avizováno dopředu, takže bylo to spíš takové zpestření pro kolemjdoucí. To si myslím, že se setkalo s pěkným ohlasem. Hodně lidí se zastavovalo, navíc nám přálo počasí, takže ten ohlas byl velice pěkný.”
Anketa: kolemjdoucí: “Je to úplně super, je to zpestření tady příjemné. Hlavně po té době, co byla teďkom. Po době covidu, takže fajn.”
“Je to super, takové příjemné zpestření cesty domů. Loni, nebo předloni už něco takového bylo, takže jsme se vždycky na chvilku zastavili. Takže jsme rádi, že to zase je.”

Lidé si tak užili mimo jiné koncert kapely Botanik, která vystoupila u Duhy, nebo písníčkářky Kaczi u Galerie Dukla, která okouzlila všechny generace.

Kaczi, písničkářka: “To, co žiju, tak vlastně předávám jim, radost, protože si myslím, že je potřeba mít ze života radost. Já ji mám, občas jsou i slabší chvilky, to máme každý z nás, ale v té hudbě to je vlastně to, co mi tu energii dává. A díky ní ji můžu posílat dál.”
Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Potom ta druhá část, ta už byla avizovaná dopředu. Vědělo se, kdo bude vystupovat. Zase bych to rozdělil na dvě části, kdy dva koncerty probíhaly tady na Alšově náměstí, kde stojíme. Další dvě vystoupení probíhala na zámku v Porubě.”

Zatímco na Alšově náměstí se lidé bavili zdarma, na představení na nádvoří porubského zámku si museli zakoupit vstupenku. A jak se ukázalo, návštěvnosti se to nijak nedotklo.

Jan Rodek, vedoucí odboru kultury a prezentace MOb Ostrava-Poruba: “Těch se zúčastnilo zhruba 100 návštěvníků, což je srovnatelné s předešlými lety, kdy ta vystoupení na zámku byla zdarma a na Alšově náměstí se návštěvnost pohybovala většinou v řádech stovek lidí. Co se týče úspěchu, nebo oblíbenosti akcí, tak velice si lidi pochvalovali vystoupení v zámečku, které nebyly koncertové, ale byly to různé vystoupení ať už one men show, nebo nějaké stand up comedy.

Co se týká vystoupení na Alšově náměstí, tak největší úspěch sklidilo smyčcové trio Inflagranti, které uzavřelo letošní ročník Letní umělecké scény a vysloužilo si dlouhý stand up ovation.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy