Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní umělecká scéna v Porubě opět táhla a bavila. Nabídla celkem 9 akcí

Ostrava-Poruba |

Letní prázdniny v Porubě opět po roce zpestřila Letní umělecká scéna. Oblíbená kulturní akce přilákala spoustu lidí a nabídla program pro všechny věkové kategorie.

Letní umělecká scéna bavila obyvatele Poruby od začátku července do poloviny srpna. Začala představením pro děti a završila ji improvizační show.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Všechny představení si našly svůj divácký zájem a to jsme moc rádi. Letní umělecká scéna vlastně je v Porubě koncipována tak, že se snažíme využít všech obvodů, tak, abychom tu kulturu dostali mezi lidi všude, kde ti lidé bydlí.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Letošní letní umělecká scéna v Porubě nás bavila. Měli jsme připravenou spoustu zajímavých podvečerních i večerních programů. Co se týče počasí, tak nás trochu pozlobilo, malinko nám překazilo plány, ale to nevadilo, protože jsme byli na tuto situaci připraveni. Jedno představení jsme zrušili, ale také to nevadilo, protože jsme nabídli návštěvníkům náhradní termín a jedno představení se uskutečnilo na zámku v Porubě přímo v sále.”

Letní umělecká scéna se letos uskutečnila na 4 místech obvodu - před knihovnou na ulici Podroužkova, na Zámku Poruba a na dvou místech Hlavní třídy - na Alšově náměstí a u kruhového objezdu.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Vyzkoušeli jsme si v rámci letní umělecké scény i nový prostor, předprostor na bývalé vlastně v Floridě, který zafungoval skvěle. V příštím roce hodláme Floridu samozřejmě více začlenit do toho nového konceptu, který chceme dále rozvíjet a pro příští rok zase o něco málo obohatit.

Letní umělecká scéna nabídla celkem 9 akcí pro všechny věkové kategorie a nově také dvě tvůrčí dílny pro děti.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Připravili jsme tři představení pro dospělé, stand-up, potom jsme měli kabaret Hrbdobci a All IMP, ostravskou improvizační skupinu. Pro děti jsme také připravili tři programy. Mohly shlédnout pohádku o zlobivých ponožkách, pohádka o myšce Klárce a veverce Terce, které cestovaly po světě. Dále se mohly zapojit do klaunské jízdy a že to byla opravdu jízda, to mohou možná ukázat záběry.”
Dominika Hájková, klauni Choker a Cheka: ,,Dneska jsem pro děti připravili klaunkou jízdu, protože tady máme návštěvu až z dalekého Mexika. Mají různé dovednosti, např. žonglování, balancování, jízda na jednokolce. Tito klauni jsou takoví barevní, používají hodně make upu a jsou velice talentovaní. Ti mexičtí klauni jsou jiní v tom, že opravdu mají rádi party, mají rádi fiesty, takže oni si klauny zvou úplně na všechny oslavy.”
Jakub Horák, principál tvůrčí skupiny Hrdobci: ,,My se po dvou letech vracíme na místo činu. Jsme tvůrčí skupina Hrdobci. Pořádáme kabaretní vystoupení, kde vystupují lidi z různých kulturních oborů, tak ať má večer spád, divák se nenudí. Dneska tady máme trio vynikajících violončelistů, máme tady tanečníky, máme tady stand-up komika, máme tady povídky a tak dále, takže myslím, že to bude pestré, čeká nás i takový taneční battle mezi profesionálem a amatérem, který skončí, uvidíme jak.” 
Sváťa Tulej, frontman kapely Banda del Caffe: ,,Byli jsme už několikrát. Byli jsme tady už třikrát, čtyřikrát, nevím, jak dlouho to běží už, ale střídáme se tady s různými našimi kapelami. Poruba je krásné město, řekl bych, takové město ve městě. Hraje se nám krásně, tak jsou tady krásní lidi vždycky, baví se, tleskají. Komu by se hrálo špatně.
návštěvníci Letní umělecké scény: ,,Já jsem tady úplně náhodou dneska. No, protože přítelkyně řekla, že tady hraje dneska kapela, která nám hraje na plese, takže jsme tady přišli podpořit kamarády. Přímo za Sváťou jsme tady přišli. Já jsem jejich velký fanoušek.”
,,Už jsme na ně byli a strašně se nám líbili, takže jsme přišli znovu. Na letní umělecké scéně jsme byli s dětmi u knihovny a tam jsme si to moc užili, ten program.”
,,Chodím sem pravidelně. Jsem taky muzikant, tak mě to baví, ale samozřejmě veškeré umění, které se tady dělá, tak to je radost, že to ty lidi baví, že to někdo vymyslí, věnuje se tomu, dětem se věnují.”
,,Uměleckou scénu znám. Byli jsme letos už na Bosso Boss. Ještě se těšíme na Niké Vopáleckou.”
Niké Vopalecká, zpěvačka: ,,Já jsem se zrovna vrátila z Ameriky, kde jsem zrovna dostudovala Berklee College of Music a jsem teď na pár týdnů doma, což je hrozně fajn. A mimo jiné jsem vydala a pokřtila svou první desku Another Garden, další zahrada. Teď ta oslava tak nějak pokračuje i tady v Porubě, kde si zahrajeme s Vojtou Špilarem. Zahrajeme převážně moji tvorbu.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Velmi podařená představení, které já za sebe mohu vypíchnout, tak bylo určitě představení na stojáka Live. Dalším představením byl právě kabaret Hrdobci, kteří pro nás připravili program propojený s hudbou, tancem, stand-upy. Vystoupili ospalé palačinky, které měly neskutečný aplaus. A určitě se musím zmínit i o představení tanečníka Antonia, který diváky doslova zvedl ze židlí.“
Jakub Horák, principál tvůrčí skupiny Hrdobci: ,,Vystupujeme vlastně v rámci Moravskoslezského kraje, jezdíme různě po městech a obcích. A do toho děláme ještě vlastně velké kabarety, kdy teď slavíme deset let a 25. a teď nově přidáváme termín 26. listopadu, budeme mít kabaret s Jirkou Lábusem, takže vlastně tak, jak jsme to zakládali, díky Kajzrovi a Lábusovi, tak teď se nám tam Jirku podařilo dostat.”

Letošní Letní uměleckou scénu uspořádal městský obvod Poruba také s finanční podporou Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu


K tématu

Porubu opět zpestří Letní umělecká scéna. Nabídne koncerty i představení pro děti

19. června 2025 18:04 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Letní prázdniny v Porubě opět zpestří Letní umělecká scéna. Nabídne program pro všechny generace. Připraveno je celkem 9 akcí - koncerty, stand-up show, a také představení pro děti.

Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

14. dubna 2025 16:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.

Porubu ovládne Festival v ulicích. Nabídne přes 200 umělců ze 17 zemí

12. června 2025 15:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravu-Porubu už brzy ovládne oblíbený Festival v ulicích. Představí se na něm více než 200 umělců. Těšit se můžete na hudební program, akrobatické kousky i dětskou zónu.


Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Dnes 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

Dnes 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Dnes 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

Včera 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

Včera 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Městská policie učí seniory rozpoznávat online podvody

Včera 16:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Podvodníci stále hledají nové způsoby, jak se dostat k penězům důvěřivých lidí. Havířovská městská policie proto uspořádala sérii preventivních workshopů, které mají starší občany naučit, jak podvod rozpoznat.

Přibyly další kontejnery ukryté pod zemí

Dnes 13:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve městě přibyly další stanoviště s polopodzemními kontejnery. Místa jsou esteticky vzhlednější a nádoby pojmou větší objem odpadu.

Nový rondel s autobusovým terminálem už je průjezdný

Včera 13:16 | Rychvald | Libor Běčák

Problémovou křižovatku mezi Rychvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní nahradil kruhový objezd. Ten vyřešil nejen klasické křížení silnic, ale především autobusové zastávky. Ty byly totiž původně přímo v křižovatce, což nebylo příliš bezpečné.

Bývalý pacient přišel poděkovat posádce, která mu zachránila život

Včera 10:46 | Havířov | Anna Břenková

Práce záchranářů má velký smysl. Každý den bojují o životy lidí. V Havířově se setkali s mužem, který je toho důkazem. V červnu ho postihla mozková mrtvice. Díky okamžité pomoci posádky přežil a přišel osobně poděkovat na jejich základnu.

Psychologové

Ostrava Nástup: od 1. února 2026 od 29 050 do 42 140 Kč/měsíc

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

Dnes 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

Včera 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

Včera 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Ostrava plánuje rok velkých investic. Rozpočet téměř 16 miliard udrží klíčové projekty

Včera 17:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Vánoční strom bude v Porubě zářit až do tří králů. Jarmark je otevřen do 23. 12.

Včera 16:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba rozzářila svůj vánoční strom. Slavnostní rozsvícení na Alšově náměstí si opět nenechaly ujít davy lidí. Zpestřil ho také bohatý doprovodný program, který je připraven po celý Vánoční jarmark.

Letní umělecká scéna v Porubě opět táhla a bavila. Nabídla celkem 9 akcí
Vydáno 14. srpna 2025 15:52, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Letní prázdniny v Porubě opět po roce zpestřila Letní umělecká scéna. Oblíbená kulturní akce přilákala spoustu lidí a nabídla program pro všechny věkové kategorie.

Letní umělecká scéna bavila obyvatele Poruby od začátku července do poloviny srpna. Začala představením pro děti a završila ji improvizační show.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Všechny představení si našly svůj divácký zájem a to jsme moc rádi. Letní umělecká scéna vlastně je v Porubě koncipována tak, že se snažíme využít všech obvodů, tak, abychom tu kulturu dostali mezi lidi všude, kde ti lidé bydlí.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Letošní letní umělecká scéna v Porubě nás bavila. Měli jsme připravenou spoustu zajímavých podvečerních i večerních programů. Co se týče počasí, tak nás trochu pozlobilo, malinko nám překazilo plány, ale to nevadilo, protože jsme byli na tuto situaci připraveni. Jedno představení jsme zrušili, ale také to nevadilo, protože jsme nabídli návštěvníkům náhradní termín a jedno představení se uskutečnilo na zámku v Porubě přímo v sále.”

Letní umělecká scéna se letos uskutečnila na 4 místech obvodu - před knihovnou na ulici Podroužkova, na Zámku Poruba a na dvou místech Hlavní třídy - na Alšově náměstí a u kruhového objezdu.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: ,,Vyzkoušeli jsme si v rámci letní umělecké scény i nový prostor, předprostor na bývalé vlastně v Floridě, který zafungoval skvěle. V příštím roce hodláme Floridu samozřejmě více začlenit do toho nového konceptu, který chceme dále rozvíjet a pro příští rok zase o něco málo obohatit.

Letní umělecká scéna nabídla celkem 9 akcí pro všechny věkové kategorie a nově také dvě tvůrčí dílny pro děti.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Připravili jsme tři představení pro dospělé, stand-up, potom jsme měli kabaret Hrbdobci a All IMP, ostravskou improvizační skupinu. Pro děti jsme také připravili tři programy. Mohly shlédnout pohádku o zlobivých ponožkách, pohádka o myšce Klárce a veverce Terce, které cestovaly po světě. Dále se mohly zapojit do klaunské jízdy a že to byla opravdu jízda, to mohou možná ukázat záběry.”
Dominika Hájková, klauni Choker a Cheka: ,,Dneska jsem pro děti připravili klaunkou jízdu, protože tady máme návštěvu až z dalekého Mexika. Mají různé dovednosti, např. žonglování, balancování, jízda na jednokolce. Tito klauni jsou takoví barevní, používají hodně make upu a jsou velice talentovaní. Ti mexičtí klauni jsou jiní v tom, že opravdu mají rádi party, mají rádi fiesty, takže oni si klauny zvou úplně na všechny oslavy.”
Jakub Horák, principál tvůrčí skupiny Hrdobci: ,,My se po dvou letech vracíme na místo činu. Jsme tvůrčí skupina Hrdobci. Pořádáme kabaretní vystoupení, kde vystupují lidi z různých kulturních oborů, tak ať má večer spád, divák se nenudí. Dneska tady máme trio vynikajících violončelistů, máme tady tanečníky, máme tady stand-up komika, máme tady povídky a tak dále, takže myslím, že to bude pestré, čeká nás i takový taneční battle mezi profesionálem a amatérem, který skončí, uvidíme jak.” 
Sváťa Tulej, frontman kapely Banda del Caffe: ,,Byli jsme už několikrát. Byli jsme tady už třikrát, čtyřikrát, nevím, jak dlouho to běží už, ale střídáme se tady s různými našimi kapelami. Poruba je krásné město, řekl bych, takové město ve městě. Hraje se nám krásně, tak jsou tady krásní lidi vždycky, baví se, tleskají. Komu by se hrálo špatně.
návštěvníci Letní umělecké scény: ,,Já jsem tady úplně náhodou dneska. No, protože přítelkyně řekla, že tady hraje dneska kapela, která nám hraje na plese, takže jsme tady přišli podpořit kamarády. Přímo za Sváťou jsme tady přišli. Já jsem jejich velký fanoušek.”
,,Už jsme na ně byli a strašně se nám líbili, takže jsme přišli znovu. Na letní umělecké scéně jsme byli s dětmi u knihovny a tam jsme si to moc užili, ten program.”
,,Chodím sem pravidelně. Jsem taky muzikant, tak mě to baví, ale samozřejmě veškeré umění, které se tady dělá, tak to je radost, že to ty lidi baví, že to někdo vymyslí, věnuje se tomu, dětem se věnují.”
,,Uměleckou scénu znám. Byli jsme letos už na Bosso Boss. Ještě se těšíme na Niké Vopáleckou.”
Niké Vopalecká, zpěvačka: ,,Já jsem se zrovna vrátila z Ameriky, kde jsem zrovna dostudovala Berklee College of Music a jsem teď na pár týdnů doma, což je hrozně fajn. A mimo jiné jsem vydala a pokřtila svou první desku Another Garden, další zahrada. Teď ta oslava tak nějak pokračuje i tady v Porubě, kde si zahrajeme s Vojtou Špilarem. Zahrajeme převážně moji tvorbu.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: ,,Velmi podařená představení, které já za sebe mohu vypíchnout, tak bylo určitě představení na stojáka Live. Dalším představením byl právě kabaret Hrdobci, kteří pro nás připravili program propojený s hudbou, tancem, stand-upy. Vystoupili ospalé palačinky, které měly neskutečný aplaus. A určitě se musím zmínit i o představení tanečníka Antonia, který diváky doslova zvedl ze židlí.“
Jakub Horák, principál tvůrčí skupiny Hrdobci: ,,Vystupujeme vlastně v rámci Moravskoslezského kraje, jezdíme různě po městech a obcích. A do toho děláme ještě vlastně velké kabarety, kdy teď slavíme deset let a 25. a teď nově přidáváme termín 26. listopadu, budeme mít kabaret s Jirkou Lábusem, takže vlastně tak, jak jsme to zakládali, díky Kajzrovi a Lábusovi, tak teď se nám tam Jirku podařilo dostat.”

Letošní Letní uměleckou scénu uspořádal městský obvod Poruba také s finanční podporou Moravskoslezského kraje.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000050135/letni-umelecka-scena-v-porube-opet-tahla-a-bavila-nabidla-celkem-9-akci