Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FN Ostrava má nové dárce. Na hromadném odběru krve se dohodli zaměstnanci porubské radnice

Zaměstnanci porubské radnice se rozhodli pro dobrou věc. Hromadně šli darovat krev do krevního centra ostravské fakultní nemocnice. Vyslyšeli tak výzvy zdravotnického zařízení, které s nedostatkem krve bojuje především v letních měsících.

Ostravská fakultní nemocnice je vděčná za každého dárce krve i krevní plazmy. Kritická situace je zejména v letních měsících, kdy roste jak počet úrazů, tak nehod. Pomoci se rozhodli i zaměstnanci porubské radnice. Z patnácti lidí, kteří hromadně přišli do krevního centra, bylo dvanáct prvodárců.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Měla jsem trochu obavy a strach z toho, co mě čeká, ale když jsme to udělali hromadně a jsme tady týmově, tak mě to přesvědčilo a tu odvahu jsem získala a jsem moc ráda, že tu dneska jsme a jsem taky moc ráda, že to přesvědčilo tolik nových dárců, což bylo smyslem toho celého nápadu, že bychom chtěli pomoct.”
Naděžda Kalužová, marketing, Krevní centrum FNO: “Moc děkujeme za tuto akci, protože nám to doplní zásoby krví v našich skladovacích prostorech. Operace jedou pořád, úrazy jsou neustále samozřejmě, protože léto ještě neskončilo a ještě chvilku to budeme muset akceptovat a ty lidi zachraňovat. Takže bez krve se dneska nedá dělat nic a krev se nedá ničím nahradit.”

Další zaměstnanci radnice se chystají na druhý termín, který je naplánovaný na 12. října. Ti první to zvládli bez jakýchkoliv problémů.

Anketa: zaměstnanci ÚMOb Ostrava-Poruba: “Výborně se cítím a jdu poprvé. Byl jsem na vojně před 30 lety.”
“Zpočátku jsem měla trochu obavy, ale po tom prvním testovacím odběru to opadlo a teď je tady příjemná atmosféra a myslím si, že to bude v pohodě.”
“Já se cítím dobře.”
“Já chodím darovat krev, či plazmu pravidelně. Jsem rád, že se nám na úřadě podařilo domluvit a jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli pomoct krevnímu centru v Porubě.”
“Já se cítím dobře a doufám, že když jsem dodržela veškeré postupy, které jsem dodržet měla, protože jsem si četla, co mám a nemám jíst předtím, že mám být v klidu a nemám dělat rychlé pohyby a podobně, takže doufám, že když to dodržím, tak to bude všechno v pohodě.”

Z hromadného dárcovství se tak zřejmě stane tradice.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je pravda, že ti, co byli poprvé, tak už pak mohou chodit individuálně, pokud budou chtít. No a my se pokusíme taky pravidelněji dělat tuto hromadnou akci, kde bychom chtěli přesvědčovat další a další lidi, aby krev darovali a tím pomohli.”

Porubská radnice nepořádá podobnou akci poprvé. Už v minulosti chodili zaměstnanci hromadně darovat krev a desítky z nich se i díky tomu staly pravidelnými návštěvníky krevního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy