Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubským dětem zpestřily prázdniny příměstské tábory s výukou angličtiny

Porubská radnice vůbec poprvé uspořádala příměstské tábory s výukou angličtiny. Probíhaly po týdnu a každý byl zaměřený na něco jiného. Děti si tak mohly vybrat takový týden, který je bavil nejvíce.

Hudebně dramatický, taneční, sportovní, výtvarný, i se zvířátky. Takto zaměřené byly příměstské tábory s angličtinou, které zpestřily prázdniny porubským dětem. Celkem jich proběhlo 5 a prošlo jimi na 6 desítek dětí.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Potřebovali jsme k tomu českého lektora, respektive lektorku a rodilé mluvčí. Výuka probíhá hravou formou a jak je vidět za mnou, tak si ji děti velice užívají. Ta idea je samozřejmě jednak posilovat angličtinu dětí, ale po tom roce, který byl zasažen covidem, jim také umožnit, aby si na sebe opět začaly zvykat a mohly si užívat v dětském kolektivu.”

Příměstské tábory probíhaly v Domě dětí a mládeže a v centru volného času Korunka a rodiče tam mohli nechat své děti od 7 ráno až do 4 odpoledne.

Brady Landry, rodilý mluvčí: “Během léta se děti naučily různé barvy, zvířata a věci, které mají rády, nebo naopak nemají. Vytvářely také různé věty na téma nejoblíbenější předměty, či barvy. A celkově se musely naučit používat angličtinu tak, jak ji zatím nepoužívaly. Celou dobu se mnou mluvily jen anglicky, protože neumím česky.”

Anketa: účastníci příměstského tábora: “Mamka mě učila angličtinu, i ve škole jsem se dost naučil a tady jsem si to zopakoval hodně. Hráli jsme různé sportovní hry a i jsme se učili anglicky věty a nějaké ještě slovíčka a ještě jsme jezdili na takových autech. Bavilo mě to hodně.”

“Naučil jsem se třeba nějaké otázky někomu říct, nebo barvy. Je to tady celkem dobré, líbí se mi tady. Šedá grey, zelená je green, blue je modrá.”
“Něco už jsem uměla, ale tak zopakovala jsem si ty věci. Hello, my name is Veronika, I'm 11 years old and my favorite hobby is swimming and I like horses.”

S tematicky zaměřenými příměstskými tábory s výukou angličtiny chce radnice pokračovat i příští rok. Jeden z nich má být určený čistě pro teenagery.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail