Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Máte rádi veterány? V Géčku jsou k vidění opravdové skvosty

V Ostravě si přijdou na své milovníci veteránů. V obchodním centru Géčko můžete obdivovat jedny z nejkrásnějších aut světa, ale také motorky a vše, co k tomu patří.

Závodní vozy, vládní limuzíny, cabriolety i sportovní běžná auta. Všechno jsou to vzácné kousky, které hned tak někde neuvidíte. Vystaveny jsou v nákupním centru Géčku.

Milan Vítek, sběratel: “Mým cílem bylo udělat různorodou sbírku, kdy každé auto se hodí na nějaký druh srazu, nebo na nějaký druh akce na nějaký jiný druh jízdy. Všechna auta, která jsou tady, jsem vybíral tak, že se mi líbila, měly výhody nejen jako investiční auto, nebo auto do muzea, ale i z hlediska jízdních vlastností, radosti z jízdy, toho, že se mi líbí, takže tady není auto, které bych neměl rád. Tato výstava je koncipována jako výběr z té sbírky opravdu HiLights.”

Nejvzácnějším autem celé sbírky je tento 12 válcový krasavec, Jaguar XJ 13 zkonstruovaný s vidinou opětovného vítězství Jaguárů v Le Man

Milan Vítek, sběratel: “Vzhledem k ceně i unikátnosti s ním mám strach jezdit rychle, takže, který mohu používat, tak Jaguar E type jako jedno z nejkrásnějších jako jedno z nejkrásnějších aut na světě, nebo vyhodnocené v anketách jako nejkrásnější auto všech dob, tak to je můj miláček, ale taky můj miláček je tady ten Jaguár MK4 z roku 1947, který jako sportovní limuzína má výborné jízdní vlastnosti. I dnes třeba mezi Opavou a Ostravou do kopce u Hrabyně jede 120 bez zadýchání, je velice pohodlný a je vzácný a také má krásné tvary.”

Na výstavě si přijdou na své i milovníci rychlých motorek.

Milan Vítek, sběratel: “Nejvzácnější je pravděpodobně motocykl, který vyhrál MS ve stavbě motocyklů v Americe a je to 3,3 litrový dvouválcový motor, který byl největší na světě jako dvouválcový motocyklový motor a jsou tam zajímavé konstrukční řešení a stavba toho motocyklu stála asi 3 miliony."

Jde o jediný kousek na světě s výbornou historií. Vyhrál i ME a několik prestižních cen na výstavách motocyklů. Vystaveny jsou tady i modely aut, oblečení z Formule 1 a spoustu jiných věcí, které se později stanou součástí plánovaného muzea.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy