Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový mobiliář, chodníky i zeleň. Porubská náměstí Družby a J. Nerudy procházejí revitalizací

V Ostravě-Porubě probíhá 2. etapa rekonstrukce náměstí Jana Nerudy. Výsledkem bude nejen nový povrch okolních komunikací, ale také více parkovacích míst, kterých je v obvodu nedostatek.

Rekonstrukce centrální části náměstí Jana Nerudy skončila. Lidé se díky ní dočkali nových chodníků ze zámkové dlažby i mobiliáře. V současné době se pracuje na okolních komunikacích.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Jako první tady probíhala rekonstrukce jižní části náměstí, které bylo uzavřeno, nyní je opravená plocha už k dispozici a obyvatelé tady mohou využít parkování stejně jako část původního opraveného parkoviště v horní části náměstí. Nyní zhruba měsíc bude probíhat obdobná rekonstrukce této severní části.”

Rekonstrukce probíhá po částech tak, aby bylo náměstí alespoň částečně průjezdné a aby lidé měli k dispozici několik parkovacích míst v blízkosti domova.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Probíhá rekonstrukce kompletního povrchu komunikace a chodníku. Výsledkem bude kromě té kompletní rekonstrukce i navýšení počtu parkovacích míst, kdy úpravou stávajícího podélného parkování a jeho nahrazení parkováním šikmým a dojde k navýšení těch parkovacích míst na 78.”
Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic: “Stojíme na místě, kde byla provedena první etapa plánované rekonstrukce, kde stávající asfaltová plocha byla zaměněna za zámkovou dlažbu. Dále bylo vyznačeno nové šikmé parkovací stání. Nad rámec plánované rekonstrukce se prováděla sanace podloží a dále se dělaly přeložky inženýrských sítí.”

I když jsou nově chodník a parkoviště v jedné rovině, o svou bezpečnost se rozhodně nemusíte bát. V celém prostoru bude platit obytná zóna, kde se jezdí pouhých 20 kilometrů za hodinu.

Celá rekonstrukce by měla skončit do konce listopadu. V plném proudu je také proměna zanedbaného parku na náměstí Družby v atraktivní místo plné zeleně nejen k relaxaci.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V tuto chvíli jsou provedeny veškeré zemní práce, což znamená vybourání stávajících zpevněných ploch, provedení veškerých sanací, veškerých přeložek, přípojek. Veškerého vedení, položení chrániček. Z velké části jsou hotovy i nové zpevněné plochy.“

Jde zejména o cyklostezku, která parkem povede. Dále jsou to přístupové chodníky, které povedou do parku od jednotlivých vchodů okolních domů.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Dále jsou z velké části hotovy hrubé terénní úpravy a jemné terénní úpravy včetně osetí trávníku v prostoru budoucího intenzivního pobytového trávníku, kde už je také položen závlahový systém.”

Do prosince budou hotovy i zbývající chodníky, veřejné toalety, nový mobiliář a v parku bude vysázeno i 70 nových stromů a také záhony s trvalkami a cibulovinami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy