Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na porubské ulici Školní ulici je více parkovacích míst. Mnohé řidiče překvapí i značka K+R

Rekonstrukce Školní ulice v Ostravě-Porubě se chýlí ke konci. Díky ní se zvýší nejen počet parkovacích míst, ale bude také bezpečnější. A to zejména pro děti přilehlé základní školy Porubská.

Ulice Školní v Ostravě-Porubě bude komfortnější a bezpečnější než dřív. Už v první etapě její rekonstrukce se tady zvýšil počet parkovacích míst na straně u školní zahrady ze dvou na 11 a objevila se tady i nová dopravní značka K+R, neboli kiss and ride.

Miroslav Otisk, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Je to vlastně složenina dvou slov z anglického jazyka. tedy polib a jeď. Tato místa slouží k bezpečnému vystoupení a nastoupení osob, tedy spolujezdců, v tomto případě zejména dětí u této školy. Toto dopravní značení K+R je dále doplněno tabulkou, kdy toto dopravní značení platí. V tomto případě v pracovní dny od 6 do 9 hodin. Mimo tento časový interval a mimo tyto dny můžou řidiči využívat to parkovací místo jako jakékoliv jiné parkovací místo kdekoliv v Porubě.”

Dopravní značka K+R se v blízké době objeví i u ZŠ Pokorného a Bulharská. Jsou to poslední dvě ZŠ, které ji ještě nemají.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V současné době je tedy dokončovaná druhá etapa. Druhá část parkoviště v tom slepém zakončení ulice Školní a zároveň se dokončuje úprava oplocení. která je také součástí stavby.”

Druhá etapa rozšiřuje parkoviště na straně u školního hřiště z 5 šikmých na 13 kolmých parkovacích stání.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Parkovací místa jsou provedena z drenážní dlažby. Součástí stavby je i odvodnění nově vybudovaných zpevněných ploch pomocí drenáží v zemi a uličních vpustí a součástí byla také přeložka veřejného osvětlení.”

Stavba probíhá tak, aby byla ulice alespoň částečně průjezdná a zároveň, aby bylo lidem k dispozici i pár parkovacích míst v blízkosti domova. Práce by měly skončit začátkem listopadu.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Úplná uzávěra ulice byla potřebná pouze v minulém týdnu v rozsahu 3 dnů a to bylo opravdu nezbytné, protože probíhalo frézování a pokládání asfaltového povrchu. Věříme, že tato celková oprava profilu komunikace opravdu zlepší situaci, zlepší, zpřehlední a přispěje také k větší bezpečnosti při dopravě v rámci této ulice.”

Celková rekonstrukce skončí už začátkem listopadu a náklady si vyžádají více než 3 miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy