Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky lidí vyslyšely výzvu ADRy a pekly cukroví pro zdravotníky vytížených ostravských nemocnic

Desítky lidí vyslyšely výzvu Dobrovolnického centra Adra a napekly cukroví pro zdravotníky vytížených nemocnic z Ostravy a okolí. Firmy i jednotlivci tak ukázali, že na ně myslí v této těžké covidové době.

Zdravotníci se v těchto dnech nezastaví. Nemocnice jsou kvůli nemoci covid-19 plné a přesčasy jsou tak na denním pořádku. V tomto předvánočním čase je podpořilo Dobrovolnické centrum Adra kampaní Pečeme s vámi, do které se zapojily desítky lidí.

Dagmar Hoferková, vedoucí dobrovolnického centra: “Do pečení se zapojují různé firmy v rámci firemního dobrovolnictví, ale hlavně jednotlivci, kteří nám nosí napečené buchty, koláče, slané tyčinky. Zapojují se také školy, například zvláštní škola z Hlučína. Zapojují se různé farnosti. Například farnost Nová ves pod Ondřejnicí a také se zapojilo ze Studénky rodinné centrum.”

, kde maminky s dětmi napekly hromadu dobrot a dovezli jsme je do fakultní nemocnice.

Slané i sladké dobroty, které lidé mohli do dobrovolnického centra nosit do 20. prosince, se v něm moc nezdržely. Zaměstnanci centra je ihned rozváželi na kovidová oddělení ostravských nemocnic.

Renáta Zoubková, vrchní sestra, KARIM FNO: "Samozřejmě každá taková vzpomínka na nás je určitě velké potěšení, zvlášť když to je od dětí a maminek, které si myslím, že teď před Vánocemi mají všichni práce moc. Moc nás těší to, že si na nás někdo vzpomene zvlášť před tím vánočním časem, kdy skutečně ten počet přesčasových hodin stoupá .a maminky od nás taky jsou maminky a nemůžou bohužel dělat to, co dělají ty ostatní maminky, protože musí být tady.”

Kromě fakultní nemocnice dobroty putovaly i do vítkovické nemocnice a městské nemocnice. A v dobrovolnickém centru nezapomněli ani na záchranáře.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail