Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě projdou revitalizací další dvory a parky. Přibude i květinových luk

Poruba má zpracovaný strategický plán do roku 2023. Jeho dílčí kroky doplňuje akční plán, který se zpracovává na každý rok. Co tedy Porubu čeká letos, to se dozvíte v následující reportáži.

Poruba má před sebou spoustu investičních akcí. V některých bude pokračovat z předchozího roku, některé jsou úplně nové. Tou největší je pokračující rekonstrukce bytového domu Oblouk.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Oblouk, který jsme začali rekonstruovat v loňském roce, tak bychom chtěli letos dokončit. Vypadá to, že skutečně na konci jara, na začátku léta bychom měli mít hotovo a navážeme na to akcemi na revitalizaci, rekultivaci předprostoru Oblouku, který už si to taky dlouhodobě zaslouží.”

Rekonstrukce si vyžádá částečné omezení provozu, a to na pár týdnů v době, kdy se bude opravovat druhá polovina většího podjezdu Oblouku.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Z dalších větších investičních akcí například chystáme poté, co bude vybudován parkovací dům za pravým křídlem DK Poklad, tak opět v koordinaci navážeme revitalizací pravého parku u DK Poklad. Tady bych chtěla říct, že by to měl být park, který by měl být určen především pro odpočinek.”

Ústředním prvkem parku bude kašna od Vladislava Gajdy, která kdysi zdobila Masarykovo náměstí v centru Ostravy. Radnice chce pokračovat i v rekonstrukci vnitrobloků. Proměnou letos projde dvůr mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Jsou tam povrchy v dezolátním stavu, chtěli bychom tam zkapacitňovat parkovací stání, ale jedná se i o opravu zeleně, opravu celého toho prostoru, aby sloužil více k pobytu lidí a aby plnil i tu funkci parkovacích míst. Dále budeme pokračovat v rekonstrukci náměstí Družby. V tomto roce budeme zprovozňovat park, který je téměř dokončen a budeme navazovat rekonstrukcí náměstí."
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Zahrnuje úpravu předprostoru před obchodním centrem Bohemia. Tam se bude jednat o realizaci zvýšeného betonového plata se schodovitým sezením a vodním prvkem, na které potom naváží zrekonstruované pochozí zpevněné plochy, které vytvoří druhou výškovou úroveň.”

Nainstalován tady bude i nový mobiliář, pítko pro osvěžení a zajímavostí pak budou městské hodiny. Nemalá částka letos poputuje i na opravy mateřských a základních škol.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Kolem 20 milionů korun tak jako v roce předchozím, kde jsme taky investovali rekordní částku. To jsme se zaměřovali především na výstavbu nových multifunkčních hřišť u škol. Například u ZŠ Valčíka, nebo u ZŠ Bulharská. V letošním roce to budou spíše rekonstrukce různých elektroinstalací a podobně.”

V letošním roce se Porubané mohou těšit na větší počet květinových luk, které loni vzbudily velký ohlas.

Miroslav Otisk ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Neustále to lidi fotili, sdíleli fotografie a hlavně, co bylo důležité. Ta květinová louka neustále rostla a tím pádem tady byly vidět různé květinky po dobu celého půl roku.”

Květinové louky tak budou vysazeny na více místech. A letos se samozřejmě počítá také s opravami silnic a chodníků.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Samozřejmě jsme nastavili nějaký trend zvyšování počtu metrů čtverečních oprav chodníků a opět bychom chtěli v tomto roce minimálně ten trend dodržet a doufám, že se nám podaří ho i navýšit.”

Roman Karkoška, vedoucí odboru dopravy a údržby komunikací: “Máme záměr se zaměřit hodně na vnitrobloky na 5. obvodě, respektive na chodníky, které nejsou páteřní na 5. obvodě a jsou z mého pohledu v poměrně dezolátním stavu.”

Rekonstrukcí by měly projít i chodníky a komunikace ve vnitrobloku na ulici Rajmonda Prchaly a na náměstích Nálepkovo a Václava Vacka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy