Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Poklad má za sebou úspěšné 4 měsíce

Dům kultury Poklad funguje už 4 měsíce. Po rekonstrukci se v plné své kráse opět otevřel 25. srpna a ihned si k němu našli cestu nejen milovníci kultury, ale i pohybu, nebo gastronomie.

Workshopy, koncerty, divadelní představení, vzdělávací akce i pohybové kurzy. To vše už od svého znovuotevření nabízí DK Poklad. A i přesto, že covidová doba různým setkáním moc nepřeje, zájem lidí je velký.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: Už od počátku jsme připravili některé projekty, které považujeme za inspirující a stěžejní pro Poklad, protože mu bude dodávat jinou tvář. Jedním z nich je Inspiro hub. Jsou to setkání, besedy a diskuse se zajímavými osobnostmi. Těch už proběhlo v loňském roce několik. Velmi zajímavé bylo například setkání s Tomášem Etzlerem, nebo se zajímavými kněžími panem Czendlikem a panem Váchou.

Velký ohlas má také kino s kapacitou 74 míst, které nabízí příjemné komorní prostředí a které v Porubě dosud chybělo. O diváky tak nemá nouzi a plné jsou i cvičební sály.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: Jsme velmi rádi, že je zájem o pohybové kurzy, které nabízíme. Velkou naší cílovou skupinou jsou senioři, protože Poruba je seniorsky starším obvodem. Jsou to naše pravidelné setkání seniorských klubů každou druhou středu v měsíci. Některé jsme dokonce museli opakovat, protože měly takový velký ohlas. Byla to naše Omlazovna.

Úspěšně tady probíhá i seniorská akademie, na kterou přispívá radnice a kterou navštěvuje 41 seniorských studentů.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Protože je to seniorská akademie se vším všudy, tak je to i s imatrikulací na začátku. já věřím, že se jim to bude moc líbit."
Anketa: studenti Seniorské akademie: “Já jsem chtěla být aktivní ať nejsem jen takový ten důchodce, který jenom sedí doma u televize.
“Nechci doma zakrnět, čili ta práce chybí, tam se člověk trošičku rozvíjí a tak dál, takže z toho důvodu jsem se vydal tady. Byl jsem na psychologii a nějaké ty základy IT techniky a uvidíme, co z toho ještě bude.”

Pro seniory v Poklad funguje i Senior point.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Mezi pravidelné naše projekty budou patřit umělecké workshopy. Jako příklad můžu uvést velmi zajímavý workshop s hlasovou koučkou Pavlou Fendrichovou. Náš divadelní sál přivítal i divadelní představení a koncerty. Za všechny můžu jmenovat setkání Skleněný zvěřinec s paní Stašovou, nádherný koncert Dana Bárty a vánoční koncerty Jarka Nohavici, které proběhly v prosinci.”

Divadelní sál v prosinci přivítal i děti na Mikulášské nadílce a od září tady pravidelně probíhala soutěž kapel s názvem Líheň. Prostory kulturního domu je možné si také pronajmout.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Nabízíme divadelní sál, společenský sál, malou scénu, hudební klub a 5 salónků s různou kapacitou a naše služby samozřejmě doplňuje naše restaurace, která je otevřena denně. Covid se samozřejmě na návštěvnosti projevil tak, jak to hlásí všichni pořadatelé. Prodávají se vstupenky hůř, nebo spíš delší dobu než to bylo před pandemií běžné a my už se těšíme až tohle skončí.”

Z letošních akcí se můžete těšit mimo jiné na divadelní komedii s Petrem Nárožným Milionový údržbář, výpravnou koncertní open air Děti ráje, nebo na muzikál Dracula.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail