Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Galerie na schodech patří výstavě Zelená Ostrava

Galerii na schodech zaplnily práce studentů Střední školy služeb a podnikání. Na porubské radnici tak můžete obdivovat fotografie z různých částí Ostravy na výstavě s názvem Zelená Ostrava.

Je už tradicí, že každoroční sérii výstav v Galerii na schodech, která se nachází na porubské radnici, zahajují studenti Střední školy služeb a podnikání. Letošní téma výstavy je Zelená Ostrava. Celkem je tady k vidění 78 fotografií.

Pavel Chrenka, ředitel Střední školy služeb a podnikání, Ostrava-Poruba: "Vesměs jsou to žáci od 1. do 4. ročníku, takže dáváme šanci i těm, co se teprve 1. rokem učí obor fotograf. Žáci dělají samozřejmě daleko více fotografií a ty nejlepší jdou potom na výstavy. Tady vždycky v lednu začínáme tou výstavou na porubské radnici a potom ty výstavy jdou třeba do Shagalu, do .K-tria a podobně. Je to putovní, sem tam něco obměníme."


Anketa: studenti Střední školy služeb a podnikání, Ostrava-Poruba 

"Fotím od roku 2016. Na tuto výstavu jsem původně neplánoval posílat žádné fotky, ale naše paní mistrová mě přemluvila ať tam nakonec pošlu pár mých streetových fotek. Je to žánr, kterému se věnuji asi nejvíc . Baví mě zachycovat výrazy v obličejích. 
Na této výstavě mám kolem fotek a myslím si, že to je velký úspěch. Letos mám fotky na výstavě poprvé. Fotím převážně portréty a baví mě hlavně reklama. Fotím už asi 5., nebo 6.tým rokem. Od mala mě to bavilo a proto jsem se dal na tento obor. Nejvíc mě lákají různé cihlové domy různé kolem staré Karoliny, jak je Trojhalí. Ta to vypadá hodně kontrastně s těma fotkami, konkrétně na modeling a hlavně s přírodou někde v parku. 
Já se focení věnuji teprve 3 roky, ale vlastně fotím úplně všechno. Koně, zvířata, zoo, stíhačky, takže Dny NATO. Fotím hlavně přes dlouhé ohnisko. Tam jsou ještě fotky ZOO i portréty. V Dolních Vítkovicích se dobře fotí a potom asi ZOO."

Během roku se v Galerii na schodech vystřídá 6 až 7 výstav. Dříve jich bylo o něco více.


Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba :     "S ohledem na to ať návštěvníci mají prostor si tu výstavu prohlédnout a najdou si te čas, tak jsme se rozhodli pro tu frekvenci nižší a střídají se nám tady většinou fotografie, nějaké malby, pak tady máme nějakou litografii a podobně."

Prostor vystavovat tady má každý, kdo něco tvoří a svá díla chce ukázat nejen rodině a přátelům, ale i široké veřejnosti. Výstavních prostor má Poruba hned několik.

Pavlína Polášková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba :"Kromě Galerie na schodech, která příští rok oslaví 20 let, tak od roku 2018 existuje v pasáži bývalého kina Dukla Galerie Dukla, což je místo pro současné umění. Pak samozřejmě máme ještě třetí prostor, to je Galerie Astra, kde jsou výstavy převážně z našich zdrojů a je to zaměřené hlavně na seniory. Nově se chystáme v letošním roce vyzdobit zdi v Domově s pečovatelskou službou Harmonie."

A Poruba nezapomíná ani na veřejný prostor. Výstavy tak probíhají mimo jiné ve středovém pásu Hlavní třídy poblíž kruhového objezdu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy