Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Poruby procházejí počítačovými kurzy. Zájem je velký

V Ostravě-Porubě probíhají pravidelné počítačové kurzy pro seniory. Sociální odbor radnice je pořádá ve spolupráci s Ostravskou univerzitou a zájem o ně je opravdu velký.

Senioři z Ostravy-Poruby mají další možnost vzdělávání. Zapojit se mohou do počítačových kurzů, které probíhají v Domě s pečovatelskou službou Průběžná a které v rámci celoživotního vzdělávání podporuje Ostravská univerzita.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Poruba: “Jedná se o 1. ročník, první kurz, kdy senioři učí seniory výpočetní techniku. Práci s počítači a všeobecně pohybovat se na internetu, což je v současné době velmi důležité. Je to projekt ve spolupráci s Ostravskou univerzitou, která vyškolila ty lektory seniory, kteří dál ty znalosti předávají a zapůjčila i výpočetní techniku.”

Kurz probíhá jednou týdně a trvá zhruba hodinu. Senioři jsou rozděleni do skupin po 6 lidech, protože je k dispozici 6 počítačů. Ostravská univerzita podpořila vzdělávání i tím, že vytvořila 3 učebnice a další vzdělávací materiál.

Jiřina Pospěchová, lektorka: “Začali jsme úplně od začátku. Jsou tady i začátečníci úplně nepolíbení počítačem. To znamená od začátku. Jak se pracuje s myší, s klávesnicí, co vůbec ten počítač umí. Potom jsme začali tvořit soubor, vytvořili jsme si tam složku //a do toho podsložky. Učili jsme i na wordpadu některé aplikace a teď jsme si řekli, že začneme trošku s internetem, aby je to trošku více bavilo.”
Anketa: účastníci počítačového kurzu: “Pořád je něco nového, tak se snažím držet lajnu a občas se to daří. Baví mě to hodně, protože vím, že tam mám finance, mám tam přístup ke všemu možnému, objednávám letenky do Kanady a různě.”
“Zatím se učíme, tak moc toho neumíme ještě. Baví, ale doma už moc ne. Tam nemám poradu.”
“Prozatím mě to nebaví, nic mi to neříká a k čemu to budu používat, to uvidím. Jestli to budu mít pro zábavu, nebo něco smysluplného.”

Jeden kurz má 7 lekcí a pokračovat bude podle toho, jaký bude ze strany seniorů zájem.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail