Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historicky 1. ročník Seniorské akademie v DK Poklad zvládli všichni. Dostali certifikáty a diplomy

Dům kultury Poklad patřil slavnostnímu zakončení historicky prvního ročníku Seniorské akademie. Ten začal loni v září a byl o něj takový zájem, že místo původně plánované jedné třídy, otevřeli hned dvě.

Zájemcům ve věku 55 let a více je určena Seniorská akademie, která probíhá v DK Poklad každý sudý čtvrtek od 14 hodin. První studenti ji mají úspěšně za sebou a na slavnostní promoci si převzali diplomy a certifikáty.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: ”Doufám, že jsme tímto založili tradici a my jsme si dneska říkali s paní jednatelkou Pokladu, že budeme rádi spolupracovat na této akci, která opravdu dává velký smysl, i v následujících letech. Myslím, že na těch absolventech je vidět obrovská aktivita, chuť, energie. Já jsem tady i dneska říkala, že jak je vidím, tak se těším na podzim svého života až tam budu sedět já a někdy mi nějaký starosta bude předávat diplom tak jako se to dneska stalo.”

Takový zájem o akademii nikdo nečekal a byl tak velkým překvapením. V zimním semestru na Seniorskou akademii nastoupilo 41 studentů a v letním dalších 31 studentů. Studium zvládli a řádně ukončili úplně všichni.

Anketa: studenti Seniorské akademie: ”Budeme pokračovat a strašně se nám líbilo úplně všechno. Nejvíc psychologie asi.”
”Mám stejný názor. Psychologie, ale dalo nám z každého něco. se dalo vybrat, ale ta psychologie byla nejzajímavější. Ale jinak celkem se mi to líbilo.”
”Zvládl jsem všechny předměty a byly zajímavé. Byla zajímavá psychologie, moderní hudba, umění. To jsou věci, které se ve škole běžně neučí. Ale až tady přišli odborníci a řekli nám něco o historii, nebo o věcech, o kterých se běžně nemluví. Takže pro nás to bylo velice zajímavé a tak se to hodí k našemu věku, aby jsme měli nějaký přehled a čišela z nás moudrost.”

Momentálně se připravuje další ročník. Přihlásit se na něj budou moci jak současní absolventi, tak kdokoliv další.

Darina Daňková, jednatelka, DK Poklad: ”Připravujeme předměty, které budou jiné, s novými lektory. Víme, co se seniorům absolventům líbilo víc, co méně, takže navážeme na tu zkušenost, kterou teď máme. Září 2022 zahajujeme další ročník seniorské akademie. Určitě se zaměříme na umění. Chceme se zaměřit na hudební umění, na výtvarné umění, chceme se zaměřit na literaturu protože to je taky velmi hezký okruh.”

Seniorům z Ostravy-Poruby na studium přispívá radnice a oproti studentům odjinud ho tak mají o polovinu levnější.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail