Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubská radnice chce i letos opravit rekordní počet chodníků

V Ostravě-Porubě se každým rokem snaží opravit co nejvíce chodníků. Při jejich rekonstrukcích postupují podle rozšířeného pasportu komunikací, který mapuje jejich stav.

S opravami chodníků se letos stejně jako loni začalo později. A to až na konci dubna. Mohla za to dlouhotrvající zima. Chodníky se opravují až při teplotách nad 10 stupňů Celsia.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My se nyní nacházíme na chodníku na ulici Opavské, kde naše dlažební četa opravovala tento chodník. Jedná se o rozlohu asi 800 metrů čtverečních. Každoročně se snažíme opravovat čím dál více chodníků i vozovek, nicméně s ohledem na počasí.”

Většinu chodníků opravuje právě dlažební četa úřadu, aby se tolik neprodražily. Rekonstrukcí momentálně procházejí přístupové chodníky na ulici Bedřicha Nikodéma.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “My se neustále snažíme rozšiřovat právě naši dlažební četu. Snažíme se také vytvářet různé motivační faktory tak, aby právě naše úřadovská četa dělala čím dál větší rozsah každoročně, což se nám také daří a snažíme se i právě rozšiřovat jak personálně, tak ji dovybavujeme dalším technickým vybavením. Nákladní automobil, bagr a tak dále.”

Letos má radnice v plánu opravit mimo jiné chodníky v ulicích Mongolská, Jana Ziky, Václava Vacka, na Nerudově náměstí a v okolí Oblouku. Dlažební čety opravují nejen chodníky, ale také menší výtluky na silnicích.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Mnoho lidí se vždy ptá, proč opravujeme zrovna tento chodník, proč ne chodník v jeho ulici, kde bydlí ten daný občan. Jednoduše proto, že právě tento chodník nám vyšel ve špatném stavu právě z rozšířeného pasportu komunikací. Takže jdeme podle plánu přesně a objektivně, kde máme zaznamenám ten technický stav.”

Na veškeré rekonstrukce a stavby vedení radnice dohlíží a pravidelně chodí na kontroly.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “V případě, že zjistíme nějaké odchylky, nebo podněty a další související akce, které je potřeba udělat, tak to samozřejmě hned řešíme. Objíždíme jak různé chodníky, které se opravují, tak větší stavby, které máme v rámci investic. Je potřeba to dělat. Kromě toho v terénu zjišťujeme i další věci. Když zjistíme, že je potřeba něco opravit, upravit, tak to hned hlásíme dotyčným pracovníkům. Snažíme se, aby ty věci klapaly.”

Kromě toho radnice dostává celou řadu podnětů od lidí, kteří si všímají svého okolí.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “V rámci třeba kácení zeleně se lidé někdy diví, že některé věci trvají velmi dlouho. Několik měsíců, někdy až rok a půl. Tam je potřeba říct, že my k tomu musíme mít platná povolení. Že některé stromy opravdu nejdou jenom tak ořezat, nebo jen tak skácet, zvláště ve významných krajinných prvcích a podobně.”

Nejčastější dotazy a odpovědi na ně nejen o zeleni najdete na webu fajnovaporuba.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail