Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice ocenila talentované žáky a studenty všech porubských škol

Porubská radnice také letos ocenila žáky a studenty všech škol, které v obvodu sídlí. Nominovali je učitelé, kteří je znají nejlépe. Jen z jedenácti základních škol zřizovaných obvodem bylo nominováno 20 dětí.

Centrum volného času na Vietnamské ulici se obléklo do slavnostního. Proběhlo tady oceňování žáků a studentů porubských základních a středních škol. Hodnotil se zejména jejich talent a to, co dělají pro své okolí.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Oceňování probíhá už 20. rokem. Jsme rádi že tady máme tak šikovné děti, že chodí do našich škol a že tady studují na středních školách. Mezi školami neděláme žádné rozdíly. Všechny školy, které jsou v Porubě jsou našimi školami. Letos oceňujeme 32 žaček a žáků, studentek a studentů. Školy zřizované Porubou mohly navrhnout dva žáky, školy zřizované někým jiným po jednom žákovi nebo studentovi.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Mob Ostrava-Poruba: “Já musím říct, že každý rok žasnu, kolik se nám tady sejde opravdu talentovaných dětí, které dělají neskutečné množství různých aktivit. Samozřejmě přes ty školní, ve kterých velmi dobře vynikají až po různé volnočasové aktivity. Až někdy se zahanbením sleduji a říkám si, že jsem toho mohla i já v dětství stihnout mnohem více.”

Zatímco někteří žáci a studenti vynikali ve zpěvu, nebo hře na nějaký hudební nástroj, jiní pak ve sportu, nebo redaktorské činnosti a byli mezi nimi i takoví, kterým jde vše, na co sáhnou.

Anketa: ocenění žáci a studenti a jejich učitelé: “Toho ocenění si velmi vážím, je to opravdu hezké a mám to za školní redakci. Už pracuji dlouho ve školní redakci i jsem ji založil, tak v ní pracuji a je to takové hezké, že si někdo moji práce váží. Je to super, baví mě to a asi bych v tom chtěl pokračovat i na střední škole třeba.”
“Já jsem strašně ráda, že se tady můžu být nominována a zpěv mě strašně baví. Je to můj život a zpívám už od 4 let, takže mě to vždycky nějak táhlo k tomu zpěvu a jsem opravdu moc ráda, že tu dnes můžu být.”
“U nás na Gymnáziu Hello jsme vybrali tu nejlepší , na které se shodl celý pedagogický sbor. Tady Viki. Dneska ji uvidíte, protože je komplexní a takové žáky se snažíme připravovat , nebo studenty a to ona přesně splňuje.”
“Já si toho cením, ale nejsem si jistá, jestli si ho zasloužím. Jako znám hodně lidí, kteří by si ho taky zasloužili, ale jsem moc ráda a znamená to pro mě hodně, že mě vybral celý učitelský sbor.”

Ocenění žáci a studenti si z této slavnostní události odnesli pamětní list a poukázku na nákup knih.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy