Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě pokračuje rekonstrukce Oblouku. Práce jsou v plném proudu uvnitř i venku

Rekonstrukce bytového domu Oblouk se chýlí ke konci. Práce momentálně probíhají nejen na samotném domě, ale také v prostoru před ním, který prochází revitalizací. Po ukončení všech prací se Oblouk opět stane reprezentativní vstupní branou do Poruby.

Bytový dům Oblouk je kulturní památka. Veškeré práce tak probíhají pod dohledem památkářů. O to byla celá rekonstrukce složitější.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Navíc je to starý dům, který se komplexně stavil v 50. letech, takže to odkrývalo postupně celou řadu různých problémů. Například ve sklepích a podobně, o kterých jsme dopředu ani neměli informace, že tam jsou. Takže potrápilo nás to tak, jak starý dům vždycky lidi potrápí.”

Rekonstrukcí prochází nejen střecha, ale dělají se také nové omítky včetně štukatérských prací a uvnitř se rekonstruují společné prostory. Zároveň se s příchodem teplého počasí přidaly i práce v předprostoru.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Realizují se zde nové chodníky, zeleň a mobiliář, takže občané se tento rok mohou těšit, že tady bude všechno jako nové, krásné a samozřejmě v symbióze s přírodou."
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Není to úplně jednoduché, protože se tady koordinuje několik firem tak, jak postupují práce na stavbě objektu Oblouku, tak postupně pomalu zase dělají další firmy, které pracují na předprostoru ve snaze celý ten čas celkové rekonstrukce co nejvíc zkrátit. Oblouk jako stavba, jako dům, ta jeho rekonstrukce by měla skončit v polovině prázdnin a poté budeme pokračovat v těch místech, které v tuto chvíli nemůžeme rekonstruovat venku.”

Jde především o výsadbu zeleně. Příští rok pak projde rekonstrukcí i prostor za Obloukem.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Nicméně to vyžaduje samostatný projekt, takže ten je v tuto chvíli v chodu, samozřejmě budeme na to vyřizovat všechna nezbytná povolení. Předpokládá se, že do konce roku bychom je mohli mít, tím pádem v tom příštím roce by ta rekonstrukce opravdu mohla proběhnout.”

Bytový dům Oblouk je jednou z nejznámějších staveb socialistického realismu 50. let architekta Evžena Šteflíčka, který se při navrhování budovy inspiroval známým Palácovým náměstím v dnešním Petrohradě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy