Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Vítězslava Nováka v Porubě projde rekonstrukcí. Ve špatném stavu jsou chodníky i zeleň

Poruba připravuje rekonstrukci náměstí Vítězslava Nováka a části přilehlého vnitrobloku. Chce odstranit neduhy jako špatný stav komunikací a nedostatek parkovacích míst. Revitalizací projde i zeleň.

Tmavý park přerostlý zelení, která už poškodila i veřejné osvětlení, rozbité chodníky v něm i kolem i příjezdová komunikace. Tak dnes vypadá náměstí Vítězslava Nováka v Ostravě-Porubě. Změnit by to měla plánovaná rekonstrukce.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Rekonstrukcí projde silnice kolem parku, která bude rozšířena zhruba o jeden a půl metru tak, aby na ní bylo možno vybudovat legální normová parkovací stání a zároveň měla dostatečnou šířku pro průjezd vozidel včetně vozidel hasičů a dalších záchranných složek. Co se týče samotného parčíku, tak tady projdou rekonstrukcí veškeré zpevněné plochy. To znamená chodník pro pěší. Doplněny budou úhlopříčné stezky skrz park, které budou tvořeny ze šlapáku.”

Projekt řeší nejenom samotné území, ale i dvě plochy mezi ním a Porubskou ulicí. Co se týká zeleně, tak v parku budou pokáceny suché a nezdravé stromy a prořezány husté tisové porosty. Cílem je, aby byl barevnější a světlejší. Velké zásahy nejsou možné vzhledem k tomu, že park je významný krajinný prvek.”

Magda Cigánková, krajinářská architektka: “Budeme tady dávat dřeviny, které rozkvétají už někdy od ledna, od února. Různé vilíny. Potom tady budou cibuloviny, raně kvetoucí keře, raně kvetoucí trvalky. Půjdou pryč veškeré živé stříhané ploty, protože se tam bude rozšiřovat komunikace, takže jsme navrhli u každého vstupu do domu květinový záhon, aby bylo vidět, že tam lidé vstupují do té ulice.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Už to dávno mělo být. Je to tady jak v džungli a bude to pěkné až se to spraví.”
“Bojím se tady. Brzy ráno, když jdu do práce, tak ano bojím se. A hodně se bojím.”
“S těmi parkovacími místy, je jich tady málo. Tak asi bych to uvítala.”.
“Je to tu nešikovné, protože tady vlastně jsem uklouzla. Nečekala jsem to. Už jsem jednou spadla ošklivě, teď jsem padla moc. No ale je to dobrý.”

Kolem parku a v jeho okolí by mělo vzniknout přes 100 parkovacích stání.

Více než 40 nových parkovacích míst vznikne tady na této zeleni. Vjezd na nové parkoviště bude z ulice Porubská.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Plánujeme na ta nová parkovací místa využít zatravňovací dlažbu s vysokým podílem trávy, která umožňuje vsakování srážkových vod tak, aby co nejvíce jí zůstalo zachováno v tom území a nebyly odváděny bez užitku do kanalizace.”

S realizací by se podle finančních možností mělo začít už příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy