Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vnitroblok mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou v Ostravě-Porubě prochází kompletní rekonstrukcí

Vnitroblok mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou prochází kompletní proměnou. Lidé se mohou těšit nejen na nová parkovací místa, ale také novou zeleň, mobiliář i osvětlení.

Dvůr mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou byl dlouhou dobu v původním, neutěšeném stavu. Obyvatele trápily nejen rozbité cesty i chodníky, ale také poničený mobiliář. Teď prochází revitalizací.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Všechno už bylo zastaralé a bylo potřeba ho přeorganizovat tak, aby znovu plnil funkci na 1. stavebním obvodu jako kdysi. My se to snažíme dělat napříč celou Porubou. Ty komplexní opravy jsou vždycky lepší perspektivnější z dlouhodobého hlediska, nicméně ne vždycky jsou finanční prostředky na kompletní proměnu, to znamená tam, kde to jde, tak se snažíme dělat i menší zásahy, rychlejší, které jsou taky rychleji viditelné.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Součástí revitalizace je jednak vybudování nových zpevněných ploch, parkoviště s legálními místy v normových parametrech. Opravena bude také vozovka,/// veškeré chodníky. Bude instalováno nové veřejné osvětlení, budou opravena kontejnerová stání a jsou zrealizovány veškeré potřebné přeložky inženýrských sítí.”

Nový bude i mobiliář jako lavičky a odpadkové koše. Kromě klasických laviček tady bude i několik atypických a jejich součástí budou vyvýšené záhony.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Doufáme, že tady tím projektem vyřešíme do určité míry zanedbaný a neutěšený stav vnitrobloku. Zároveň věříme, že zlepšíme záležitost parkování, protože opravdu legálních parkovacích míst tady bylo naprosté minimum. Celkovou rekonstrukcí vznikne v celém vnitrobloku více než 100 parkovacích legálních normových míst.”

Nezdravé stromy, které musely být pokáceny, nahradí asi 30 nových stromů a kolem všech chodníků i nových parkovišť budou vysázeny stovky okrasných keřů.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Kromě obligátních lip a javorů tady budou i nějaké kultivary ozdobných ovocných stromů a taková jedna netradiční dřevina, budou tady dva liliovníky tulipánokvěté. Několik stromů bude i v ostrůvcích přímo na nově budovaném parkovišti.”

Ty budou vysazeny s pomocí technologie prokořenitelných buněk, která stromům ve zpevněných plochách pomáhá lépe růst a prosperovat.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Rekonstrukce celého vnitrobloku je rozdělena na dvě etapy. Právě probíhá ta etapa v horní části. Od prodejny Hruška po ulici Komenského. Ta by měla být ukončena někdy v polovině srpna a na ni hned naváže zbývající část. To znamená ulice Komenského vedoucí k náměstí Jana Nerudy a část dvora pod ní.”

Kompletní revitalizace dvora skončí ještě letos. A to nejpozději v listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail