Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fakultní nemocnice v Ostravě má novou terapeutickou zahradu pro dětské pacienty

Dlouhodobý pobyt v nemocnici je vždy velmi nepříjemnou událostí. Špatně ho snášejí zejména děti. Spolek Sára dětem jim proto v areálu ostravské fakultní nemocnice vybudoval hřiště, kde mohou krátit čas strávený léčbou.

Na novou terapeutickou zahradu se můžou těšit pacienti ostravské fakultní nemocnice. Díky spoustě herních prvků zpříjemní pobyt jak dětem, tak jejich rodičům.

Petr Loskot, místopředseda spolku Sára dětem: "Je to určené pro všechny děti, které se léčí tady ať už na dětské klinice nebo na klinice dětského lékařství. Ale samozřejmě všichni návštěvníci celé nemocnice budou moci terapeutickou zahradu využívat. Všichni víme, jak nelehká doba je a jak potřebná je lidská empatie a takové to srdíčko na té správné straně, aby si lidé pomáhali, protože ta doba opravdu není jednoduchá."
Jan Pavlíček, přednosta Kliniky dětského lékařství: "Všechny velké kliniky mají zahradu, a já jsem říkal, že já nemám. A po roce ve funkci mám."

Spolek Sára dětem tento projekt začal připravovat už před sedmi lety, kdy se rozhodl posunout svou charitativní činnost na novou úroveň. Pomáhat chce nemocnici i nadále.

Martina Loskotová, předsedkyně spolku Sára dětem: "My jsme se rozhodli posunout je někam dál a přemýšleli jsme, jakým způsobem. Hledali jsme někoho, komu by peníze z výtěžku byly prospěšné. Už plánujeme na příští rok projekt s názvem klimatizace do každého pokoje."

Personál nemocnice má z nové zahrady velkou radost a už teď se těší na její využití.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail