Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

KPS Ostrava má za sebou velmi úspěšný rok. Jen z MČR si dovezl 57 medailí

Klub plaveckých sportů Ostrava letos sbíral medaile na všech prestižních soutěžích. Jen na zimním MČR se mu podařilo získat 57 medailí. Z toho větší polovina byla zlatých.

Klubu plaveckých sportů Ostrava se letos daří. Už na začátku roku si velký úspěch připsaly plavkyně, které vyhrály plaveckou ligu a po několika letech se tak opět vrátily na trůn.

Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “Dalším úspěchem byla letní sezóna, kdy po velmi úspěšném MČR se někteří z těch nejlepších kvalifikovali na evropské, potažmo světové soutěže. Na té světové soutěži se Tobiasi Kernovi, našemu nejlepšímu plavci podařilo vybojovat 6. místo, což je historicky nejlepší umístění našeho plavce z našeho klubu. Vrcholem úspěchů bylo mistrovství, které proběhlo na konci listopadu, kdy se našim plavcům podařilo překonat několik českých rekordů.
Tobias Kern, český reprezentant, KPS Ostrava: “Já jsem hrozně spokojený z toho, jak to dopadlo. Máme spoustu medailí, spoustu i juniorských rekordů na štafetě a nejvíce jsem spokojený za svůj juniorský rekord na stovku kraula. To bylo 47, 92 sekund.”

Do seniorského rekordu už mu chybí jen jedna vteřina.

Tobias Kern, český reprezentant, KPS Ostrava: “Nevím, jestli to zvládnu ještě do příštího roku. Doufám, že minimálně ještě vylepším ten juniorský rekord. Co pro to všechno děláš? Trénuju 2x denně v bazénu, do toho máme 3x týdně posilovnu, plus máme regeneraci zajištěnou a prostě všechno, všechno pro to dělám. Každý den trénuju.”
Jan Pala, předseda KPS Ostrava: “Za zmínku určitě stojí, že nejlepší plavci, kteří získávají medaile, pocházejí mnohdy tady právě z Poruby ze ZŠ Dětská a takovou zajímavostí je, že Vandě Švidrnochové, která ještě před rokem ZŠ Dětská navštěvovala, přestože je mladší juniorka, tak dokázala na tomto mistrovství zvítězit i v kategorii dospělých.”
Vanda Švidrnochová, KPS Ostrava: “Na MČR jsem získala 5 zlatých medailí. 3 stříbrné a 4 bronzové se štafetou a za znaky. Jsem strašně spokojená až na 50 znak, ale jinak jsem spokojená. Určitě mám radost. Chtěla bych se dostat na ME juniorů, to je asi můj největší cíl teďka.”

Plavcům za jejich skvělé výkony gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších letech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy