Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Městské nemocnice Ostrava vyroste parkovací dům

  • Ostrava,

Ostravští radní chtějí vyřešit problémy s parkováním u městské nemocnice a jako nejvhodnější variantu zvolili výstavbu parkovacího domu. Ten by měl stát na dosavadním parkovišti před hlavním vchodem.

Parkování u Městské nemocnice Ostrava je problémem už dlouho. Nejen kvůli nedostatku parkovacích míst na parkovišti, ale i kvůli neukázněným řidičům, kteří auta nechávají, kde se jim zlíbí, často v rozporu s dopravním značením.

Proto chtějí radní vybudovat na parkovišti před hlavním vchodem do nemocnice šesti podlažní multifunkční parkovací dům. Dvě patra by byla v podzemí, pak by následovalo patro služeb a další tři nadzemní patra.

Michal Mariánek (Ostravak), náměstek primátora Ostravy: “Dvě podzemní patra jsou blokována pro zaměstnance nemocnice, abychom zvýšili jejich bezpečnost i komfort, co se týká parkování."

Celkem by bylo v parkovacím domě k dispozici 400 parkovacích míst.

Lukáš Semerák (Ostravak), radní pro dopravu: “Nám se nechce postavit obyčejnou střechu. Takže buď navýšíme parkovací stání, ale spíš půjdeme cestou využití střechy k umístění solárních panelů a nebo k vybudování heliportu.”

Stavba by mohla být zahájena už v příštím roce a měla by být hotova do konce roku 2018.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy