Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě - Krásném Poli shořel rodinný domek

  • Ostrava,

Začala topná sezóna a už tady také máme první požáry. V Ostravě - Krásném Poli v pondělí brzy ráno shořel rodinný domek. I když hasiči přijeli velmi rychle, domek už byl v plamenech. Je pravděpodobné, že požár vznikl od krbu.

Z fotografií hasičského záchranného sboru můžete vidět, jak to vypadalo kolem 3 hodin ráno na místě požáru v Krásném Poli. Dvoupodlažní rodinný domek byl téměř celý v plamenech. Jasnou zář bylo vidět do velké dálky. V domě spala žena, kterou naštěstí praskot ohně probudil a tak stihla utéct.

sousedka: “Vysoké plameny byly vidět nejprve na střeše. Že by se valil kouř, to ne, ale čisté plameny, jako když hoří dřevo.”

Profesionální i dobrovolní hasiči přijeli za pár minut a okamžitě se dali do likvidace požáru. Šlo o dřevostavbu, takže plameny se šířily velmi rychle.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Když hasiči přijeli, viděli, že je celá sedlová střecha v plamenech. Škodu odhadujeme na 10 milionů korun.”

Po uhašení požáru profesionálními jednotkami, převzali ráno požářiště dobrovolní hasiči a postarali se o dohašení. Za majitelem domku také přišli zástupci městského obvodu a nabídli mu pomoc.

Tomáš Výtisk (KDU-ČSL), starosta Ostravy-Krásného Pole: “Nabídli jsme pomoc s ubytováním, ale pán má své možnosti, jak si to pořešit.”

Dopoledne si také místo požáru prohlédli vyšetřovatelé, ale k příčinám se zatím nevyjádřili. Vše nasvědčuje tomu, že oheň vznikl od krbu.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail