Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Plánovaná trať tramvají v Porubě dostává obrysy

  • Ostrava,

Po čase se opět rozvířila diskuze na téma plánované tramvajové trati v Porubě. Ostravský radní pro dopravu Lukáš Semerák oznámil, že ze čtyř zvažovaných variant vedení tratě zůstala pouze jedna.

Na začátku byly čtyři možnosti, kudy vést plánovanou trať v Porubě. Projektová dokumentace teď ale řeší prakticky jen dvě trasy. Dopravní model navíc ukázal, že postačí realizovat variantu B. Ta by vedla od Slovanu přes ulici 17. listopadu k Duze a pak po Průběžné ulici až ke Globusu. 

"Tudíž nyní dopracuje dokumentaci tak, jak byla zadána, ale předpokládám, že díky tomu modelu bychom měli dál pokračovat jen ve variantě B, respektive tuto předložíme zastupitelům Pustkovce a Poruby. Z toho modelu vyplynuly další dvě skutečnosti. První je ta, že skoro až nad očekávání by mělo dojít k vnitřnímu provázání Poruby, to znamená 7. a 8. obvodu na rektorát VŠB a smyčku Vřesinská. Druhá je ta, že se ukázalo, že v původním návrhu byla příliš hustá síť zastávek," vysvětluje ostravský radní pro dopravu Lukáš Semerák (Ostravak).

Místo devíti původně plánovaných zastávek se tak počítá se šesti. Odpůrci tramvaje svůj názor na projekt nemění. Na webu porubskavyzva.cz jsou zveřejněna aktuální stanoviska. 

"Já mám rozporuplná pocit. Tu informaci jsem řekl proto, protože jsem chtěl vyvrátit některá nařčení, která tady padala. Například to, že už je rozhodnuto a předem nakresleno nebo že je našim cílem utratit peníze. Není to pravda. My jasně říkáme, že nad projektem přemýšlíme, vážíme každou korunu i dopady na Porubu a okolí. V tomto kontextu bych očekával spíše pochvalu," s úsměvem uzavírá Semerák.

Jednou z výhod pro obyvatele 7. a 8. obvodu by měla být možnost bez přestupu se tramvají dostat k fakultní nemocnici nebo ke koupališti. Mluví se i o možném přestěhování porubské vozovny právě ke Globusu. Situaci dále sledujeme.

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail