Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Střet s tramvají a vykolejení v Ostravě zachytila kamera, policie hledá cestující

Ostrava-město |

Policisté z Ostravy vyšetřují dopravní nehodu, při níž došlo ke střetu osobního auta s tramvají. Nehoda se stala v úterý 27. května brzy ráno ve Vítkovicích. Řidič auta byl zraněn, tramvaj vykolejila a cestující odešli z místa. Policie nyní žádá tyto svědky, aby se přihlásili.

video: PČR

K dopravní nehodě došlo 27. května 2025 okolo 4:45 ráno na křižovatce ulic Výstavní a Ruská v Ostravě-Vítkovicích. Podle dosavadního šetření měl řidič osobního vozu značky Volkswagen Golf vyjíždět z vedlejší silnice, kdy nerespektoval přednost tramvaje, která jela po hlavní, a došlo ke střetu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: „Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Řidič osobního vozidla byl předán se zraněním zdravotníkům.“

Nehoda vedla k vykolejení tramvaje. Cestující, kteří se v ní v době nehody nacházeli, však po chvíli odešli z místa, aniž by zůstali k dispozici pro vyšetření události. Právě jejich svědectví je nyní pro policisty důležité.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: „Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami této nehody. V souvislosti s tím se obrací na cestující z tramvaje, aby se přihlásili na linku 158, případně se dostavili na dopravní inspektorát v Ostravě, na ulici Výstavní 117.“
Nahlásit chybu


K tématu

Na Svinovských mostech v Ostravě se srazily dvě tramvaje, řidičku vyprošťovali

19. ledna 2026 6:54 | Ostrava-Svinov | Jiří Cileček

V pondělí před půl pátou ráno se v Ostravě na zastávce Svinov,mosty srazily dvě tramvaje. Jeden vůz naboural zezadu do druhého. Dva lidé utrpěli zranění. Řidičku museli vyprostit hasiči.

Při kolizi s autem v Ostravě vykolejila tramvaj a narazila do stromu a plotu

27. května 2025 6:56 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Zraněním řidiče osobního automobilu skončil v úterý ráno v Ostravě střet s tramvají. Ta po kolizi vykolejila, najela na chodník a narazila do stromu a oplocení.

Fajna zastávka v Kunčičkách je oblíbená, získala podporu od města Ostrava

26. září 2025 19:39 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má Fajnou zastávku. Z vyřazené tramvaje se stala příležitostná kavárna a kolem ní komunitní prostor před kostelem sv. Antonína z Padovy v Kunčičkách. Projekt je velmi oblíbený a město Ostrava ho nyní podpoří částkou 200 tisíc korun, aby se dále rozvíjel. Nabídne tak terasu s posezením, malé pódium, ohniště i prostor pro hry dětí. Vznikne i zázemí pro setkávání obyvatel i návštěvníků této části města.


Při požáru zahradní chatky v Havířově zemřel senior

Včera 9:17 | Havířov | Anna Břenková

Při nočním požáru chaty v Havířově přišel o život 86letý muž. Oheň zasáhl celý objekt i přilehlý skleník. Příčina vzniku požáru není jasná.

Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

12. května 2026 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

12. května 2026 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

12. května 2026 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

12. května 2026 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

12. května 2026 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

12. května 2026 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

12. května 2026 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Ostravští učitelé se vzdělávají i v zahraničí. Zlepšují si jazyk a sdílejí zkušenosti

Včera 12:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro vzdělávání našich dětí jsou samozřejmě klíčoví i kvalitní pedagogové a s tím souvisí jejich vzdělávání a rozvoj. Proto i v Ostravě funguje program Erasmus+, jehož důležitou součástí je také vzdělávání učitelů, kteří mohou jezdit po školách v Evropě a sdílejí s tamními učiteli zkušenosti.

Poruba má nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Otevřelo se na ul. B. Martinů

Včera 11:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V Ostravě-Porubě se slavnostně otevřelo nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Nabízí jim bezpečný prostor, kam mohou přijít anonymně a bez obav řešit různé životní problémy.

Ostravští strážníci si posvítí na cyklisty. Vytipovali si osm cyklostezek ve městě

Včera 10:12 | Ostrava-město | Anna Břenková

Cyklisté v Ostravě projdou během května kontrolou. Strážníci se zaměří na jejich jízdu a povinnou výbavu. Bude se kontrolovat na osmi cyklostezkách ve městě. Cílem akce je zvýšení bezpečí cyklistů.

Lučina v Radvanicích bude lákat k rekreaci. Revitalizováno je skoro 800 metrů

Včera 8:25 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Okolí Lučiny v Radvanicích se mění k nepoznání. Ceněné okolí řeky se totiž zpřístupňuje a zvelebuje tak, aby se mohlo stát oblíbeným místem pro odpočinek a trávení volného času.

Farní zahradu obohatí chodníček do historie. Financován bude z programu Tvoříme prostor

12. května 2026 8:31 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Farní zahrada v Heřmanicích je velmi vyhledávaným místem pro rodiny s dětmi. Místní komunita ji navíc neustále vylepšuje a nyní se chystá další novinka - Chodníček do historie, který bude financován z programu Tvoříme prostor.

600 umělců vystoupí pro tisícovku diváků. V Trojhalí představí Mahlerovu "Symfonii tisíců"

11. května 2026 12:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Město se chystá na velký hudební svátek. V unikátních prostorách Trojhalí Karolina se totiž uskuteční ojedinělý koncert “Mahler 8,” kdy si budou moci milovníci hudby poslechnout tzv. Symfonii tisíců v podání 600 umělců.

VIDEO: Střet s tramvají a vykolejení v Ostravě zachytila kamera, policie hledá cestující
Vydáno 3. června 2025 17:42, Ostrava-město, Lukáš Zavadil
Policisté z Ostravy vyšetřují dopravní nehodu, při níž došlo ke střetu osobního auta s tramvají. Nehoda se stala v úterý 27. května brzy ráno ve Vítkovicích. Řidič auta byl zraněn, tramvaj vykolejila a cestující odešli z místa. Policie nyní žádá tyto svědky, aby se přihlásili.

video: PČR

K dopravní nehodě došlo 27. května 2025 okolo 4:45 ráno na křižovatce ulic Výstavní a Ruská v Ostravě-Vítkovicích. Podle dosavadního šetření měl řidič osobního vozu značky Volkswagen Golf vyjíždět z vedlejší silnice, kdy nerespektoval přednost tramvaje, která jela po hlavní, a došlo ke střetu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: „Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Řidič osobního vozidla byl předán se zraněním zdravotníkům.“

Nehoda vedla k vykolejení tramvaje. Cestující, kteří se v ní v době nehody nacházeli, však po chvíli odešli z místa, aniž by zůstali k dispozici pro vyšetření události. Právě jejich svědectví je nyní pro policisty důležité.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: „Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami této nehody. V souvislosti s tím se obrací na cestující z tramvaje, aby se přihlásili na linku 158, případně se dostavili na dopravní inspektorát v Ostravě, na ulici Výstavní 117.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000049054/video-stret-s-tramvaji-a-vykolejeni-v-ostrave-zachytila-kamera-policie-hleda-cestujici