Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Bazaly budou líhní fotbalových talentů

  • Ostrava,

V Ostravě vznikne jedno z nejmodernějších fotbalových center v naší zemi a jak jinak, bude na legendárních Bazalech. Fotbalový klub Baník Ostrava si do něj bude z celého kraje stahovat talentované děti, aby z nich vychoval špičkové sportovce.

Fotbalový klub Baník Ostrava byl vždy vyhlášenou líhní fotbalových talentů. Mnoho z nich pak hrálo v reprezentaci a nejlepších evropských klubech. Například Vojáček, Lička, Mikloško, Řepka, Jankulovski nebo Baroš. V posledních letech je podobných odchovanců stále méně, což by měla napravit fotbalová akademie na Bazalech.

Jan Wolf, předseda představenstva FC Baník Ostrava: “Když dnes vidíte Spartu a Slavii, jak zásobuje okolí, je to symbióza mezi kluby už od těch žáků. Chceme se vrátit k tomu, jak ten náš region fungoval kdysi. Baník vychovával spoustu hráčů.”

Fotbalové centrum by mělo podle projektu stát asi 220 milionů korun. O náklady se chce ze dvou třetin podělit Ostrava a třetinu zaplatí kraj. Na provoz pak bude přispívat fotbalová asociace.

Michal Prokeš, FAČR: “Jsme připraveni do MS regionu investovat 8-9 milionů korun ročně. Konkrétní peníze, na konkrétní trenéry.”

Hlavní plocha bude zvětšena tak, aby se na ní daly vytvořit tři hřiště a k tréninkovému hřišti přibude ještě umělý trávník. Celý areál Bazalů bude spravovat městská společnost Vítkovice Aréna.

Kamil Vrubl, předseda představenstva Vítkovice Aréna: “Když vše půjde dobře, tak bychom mohli v březnu nebo dubnu demolovat a potom stavět. Na jaře roku 2019 by mělo být hotovo.”

Tribuna bude nově vybudovaná a pod ní vznikne běžecká dráha. Její součástí budou i šatny, posilovna, rehabilitace, jídelna nebo také tělocvična.

Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail