Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Feťák se v Ostravě-Porubě vloupal do 10 vozidel

  • Ostrava,

Neradostný začátek pátečního dne prožilo v Ostravě - Porubě hned 10 majitelů vozidel. Nad ránem se jim totiž do aut vloupal 18letý mladík, který byl pravděpodobně pod vlivem drog. Ve všech vozidlech rozbil okna a důkladně je prohledal.

Případ, který svým rozsahem zřejmě nemá v našem regionu obdoby, vyšetřují ostravští policisté. Na ulici Nábřeží SPB v Ostravě-Porubě totiž zloděj postupně vykradl hned deset vozidel. Nešlo o žádného profesionála. V autech prostě a jednoduše rozbíjel boční okna.

majitelé vykradených aut: 1/ “O půl šesté ráno jsem chtěl jet do práce e zjistil jsem, že mám rozbité boční sklo, tak jsem se prošel po ulici a bylo jich tady pět vybitých.” 2/ “Asi se nic neztratilo.” 3/ “Nejhorší je to zdržení.”

Na některých autech byly i kapky krve. Zřejmě tedy skla rozbíjel i holýma rukama a přitom se pořezal. Aut bylo tolik, že na místě museli pracovat hned dva technici.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “Policisté ohledávají místo činu a zajišťují stopy.”

Zloděj auta vykrádal kolem půl páté ráno. První majitelé začali k autům přicházet o hodinu později. Téměř nikomu ale z auta nic nechybělo. Zloděje při jeho řádění nakonec zpozoroval svědek a ten přivolal policisty.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “Policisté omezili na osobní svobodě 18letého muže.”

Mladík byl pravděpodobně pod vlivem drog a v autech hledal cennosti. Zatím nebyl obviněn. Policisté musejí vyslechnout všechny majitele aut a zjistit rozsah škody. Pouze na rozbitých sklech to bude kolem 50 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail