Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji kandiduje 26 politických stran a hutí

  • Ostrava,

Úderem 14 hodiny začaly také v našem MS kraji volby do poslanecké sněmovny. Tentokrát v se v našem regionu uchází o přízeň voličů 26 politických stran a hnutí. Lidé mohou k volebním urnám chodit až do sobotní 14 hodiny, kdy se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

V Ostravě-Mariánských Horách se poprvé volilo přímo na radnici tohoto městského obvodu. Radní totiž snížili počet volebních místností, aby ušetřili náklady. Už před čtrnáctou hodinou před budovou postávali první nedočkaví voliči.

anketa, voliči: 1/ “Já jsem u voleb ještě nikdy nechyběl.” 2/ “Pro každého by to měla být povinnost.” 3/ “Máme zájem, abychom se měli dobře.”

V prvních minutách voleb přicházeli k urnám především důchodci a starší lidé. Někteří z nich nám prozradili, že volí stále stejně, bez ohledu na program či kandidáty. Důležitou roli hraje pro mnoho voličů také televize, kde sledují předvolební debaty.

anketa, voliči: 1/ “Nemusíme sledovat volební programy, protože to průběžně sledujeme a víme koho nevolit.” 2/ ”Mě hrubě ovlivnil program té strany.”

K řádnému odvolení postačí každému pouze platný doklad totožnosti.

Jan Čumpelík, předseda volební komise: “Pokud člověk přijde k volbám, musí si vzít svůj občanský průkaz a pokud má, tak hlasovací lístky. Pokud by náhodou lístky nedostal, nevadí. Může o ně požádat ve volební místnosti.”

V posledních volbách do poslanecké sněmovny v roce 2013 byla v MS kraji volební účast přibližně 55 procent oprávněných voličů. Zvítězila tehdy ČSSD před hnutím ANO a KSČM. Lavice poslanecké sněmovny zaplnilo z našeho kraje 22 poslanců.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

ING ROWAN, s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 140 Kč/hod.

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků