Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za umlácení přítelkyně si odsedí 17 a půl roku vězení

  • Ostrava,

Za zářný příklad toho, jak může alkohol zničit lidské životy, označila soudkyně Krajského soudu v Ostravě vraždu ženy v Ostravě - Mariánských Horách. Miroslav Opatřil tam doslova umlátil svou přítelkyni a šel spát. Podle znalce žena umírala delší dobu v krutých bolestech. Trestem by mělo být 17 a půl roku vězení.

Spousta alkoholu a hádka kvůli hlouposti, která přerostla v brutální útok. 52letý Miroslav Opatřil se v letos únoru vrhl na svou přítelkyni v bytě v Mariánských Horách a brutálně ji zmlátil. Podle expertízy ji musel i kopat a našlapávat na ni. Žena pak dlouhé minuty umírala v krutých bolestech, zatímco Opatřil šel spát. Nepomohl jí ani majitel bytu, který spal ve vedlejším pokoji. Že je mrtvá, zjistili muži až ráno.

majitel bytu: “On mě budil, že Lenka je mrtvá a já jsme mu říkal, ať neblázní. Tak jsem zkusil tep a říkal jsem, že je hotová.”

Soudkyně neshledala žádné polehčující okolnosti. Při výslechu tvrdil, že si nic nepamatuje a lítost nad činem mu nikdo neuvěřil.

soudkyně: “Odsuzuje se k trestu odnětí svobody v délce 17 let a 6 měsíců.”

Opatřil musí navíc zaplatit dceři zavražděné 200 tisíc korun a musí se podrobit léčbě závislosti na alkoholu.

Jan Sýkora, státní zástupce: “Soud převzal argumenty obžaloby, právní kvalifikace zůstala totožná a vyhověl návrhu na výši trestu i ochranného léčení.”

Soudkyně několikrát zdůraznila, že zásadní roli sehrál v celém případu alkohol a nebýt opilosti obžalovaného mohla žena žít. Podle lékaře se včasným zákrokem dalo smrti ještě zabránit.

Nahlásit chybu


K tématu
B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail