Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě zvědavá pošťačka s rodinou otevírala balíky

  • Ostrava,

Pokud jste z Ostravy a v minulých měsících jste marně čekali na nějaký balík, je možné že byl ukraden přímo vaší pošťačkou. Policisté totiž zjistili, že 23letá doručovatelka si některé balíčky odnášela domů a pak je s rodinou společně otevírali a rozdělovali si, co se komu hodilo.

České poště se v Ostravě od letošního dubna začaly hromadit reklamace lidí, kterým nedošel nějaký balík. Pošta začala jednotlivé případy prošetřovat a nitky se seběhly u 23leté pošťačky. Vedení vše ohlásilo policii, včetně jejího jména. Policisté se dali do vyšetřování a dívka se přiznala.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Motivem mělo být nezvládnutí doručení množství zásilek a také zvídavost, co se v zásilkách nachází.”

Pošťačka vypověděla, že pořádala rozbalovací rodinná setkání, kde společně s dalšími příbuznými balíky otevírali, prohlíželi si obsah a nakonec si každý mohl vybrat, co se mu zrovna hodilo. Česká pošta dívku okamžitě propustila. Podobným zločinům se prý brání velmi obtížně.

Matyáš Vitík, mluvčí České pošty: “Česká pošta vybírá své zaměstnance tak, aby k podobným událostem nedocházelo. Nicméně vzhledem k tomu, že pošta je největším zaměstnavatelem v České republice, máme 30 tisíc zaměstnanců, tak se bohužel občas stane, že takové lidi zaměstnáme.”

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin porušování tajemství doručovaných zpráv.”

Policisté zatím přesně neví, kolik vlastně zvědavá pošťačka ukradla balíků. Prý jich ale byly desítky. Za porušování tajemství hrozí dívce až 5 let vězení, tedy více než dvakrát tolik, než za prostou krádež.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Jih, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Centrum, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků