Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZOO Ostrava bude mít další parkoviště

  • Ostrava,

Pokud jste byli o některém slunečném víkendu v ostravské zoologické zahradě, jistě jste dlouhé minuty strávili sháněním parkovacího místa. ZOO si je tohoto nedostatku vědoma a proto se bude stavět parkovací dům pro 200 vozidel.

Ostravská zoologická zahrada patří dlouhodobě k nejnavštěvovanějším atraktivitám Ostravy, kraje, ale také celé země. V loňském roce ji navštívilo přes půl milionu návštěvníků a letos se k tomuto počtu také přibližuje. Velký počet lidí samozřejmě přijede autem a hlavně o víkendech pak parkoviště doslova praskají ve švech. Proto se bude stavět parkovací dům.

Petr Čolas, ředitel ZOO Ostrava: “Zoologická zahrada se stala obětí vlastní úspěšnosti. Dokáže přitáhnout stále více návštěvníků a to množství v zahradě zůstává výrazně delší dobu, než tomu bylo před lety.”

Parkovací dům bude vybudován mezi horním parkovištěm u brány a spodní parkovací plochou. V současné době se začíná zpracovávat projektová dokumentace.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Půjde o dvoupodlažní parkovací dům, který bude umístěn ve svahu mezi parkovacími plochami p1 a P2.”

Samotná stavba by měla začít v roce 2019 a hotova by měla být v témže roce. Projektovaná cena je 80 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail