Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava usiluje o titul Evropské zelené město 2020

  • Ostrava,

V lednu to bude už rok, kdy Ostrava zahájila přípravy na účast v soutěži Evropské zelené město 2020. Přihláška oficiálně putovala organizátorům letos v říjnu. Magistrát avizuje další zelené projekty.

Červen tohoto roku. Ostrava oznamuje svou kandidaturu na titul Evropské zelené město 2020. Žádost, kterou je samotná účast v soutěži podmíněna, obsahuje 12 kapitol a samostatných témat, na kterých města dokumentují svou výjimečnost. 

"Chceme ukázat na základě dat, že Ostrava za uplynulé desetiletí prošla obrovskou změnou v oblasti životního prostředí. Netýká se to jen vzduchu, týká se to všech dalších složek, ať jde o zeleň, nakládání s odpady, ať jde o mobilitu ve městě, ať jde o pitnou vodu a způsob hospodaření s ní," popisuje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

"Je fakt, že za sebou táhneme obrovskou průmyslovou historii a tím pádem i různé ekologické zátěže a životní prostředí v Ostravě není stoprocentní, ale můžeme se srovnávat s městy, jako je Essen, který si také prošel podobným vývojem, jako má Ostrava. A skutečně se Essen pro rok 2017 stal vítězným městem," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

Už samotná účast v soutěži je ale dostatečným motivátorem pro další zelené projekty. Magistrát napříč svými obvody například stále revitalizuje městskou zeleň. Do její údržby ročně investuje 3,7 milionu korun. "Mimo současné projekty připravujeme další revitalizace parků a sadů na území celého města," dodává Šebestová. Brzy bude osázen kruhový objezd před novou radnicí a a dojde i na smíšené trvalkové výsadby. Ostrava avizuje také spuštění nového webu, který sdruží všechny dosavadní weby věnované životnímu prostředí, a to www.zdravaova.cz

O titul Evropské zelené město 2020 se bude ucházet celkem 13 měst. V dubnu příštího roku budou zveřejněni finalisté soutěže, porota vybere vítěze na přelomu května a června.

MaAnBa Plus s.r.o. - Fakultní nemocnice Ostrava
Ostrava
od 88 do 90 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE GEARWORKS a.s., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 18 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků