Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šéf gangu si odsedí 8 let za 100 kg marihuany

  • Ostrava,

Nejméně 100 kilogramů marihuany propašoval do zahraničí gang pod vedením Aleše Flasara. Ve středu si osm jeho členů vyslechlo rozsudek krajského soudu v Ostravě. Muži byli potrestáni od dvou podmínek až po osm let pro šéfa skupiny. Senát byl v trestech shovívavý, když přihlédl k menší nebezpečnosti marihuany.

Před začátkem soudního líčení se chodba krajského soudu v Ostravě značně naplnila. 7 z 8 obviněných je totiž souzeno na svobodě a jen šéf bandy Aleš Flasar byl přiveden eskortou z vazby. Všichni netrpělivě čekali tresty. Některým hrozilo 10 až 18 let, jako u vraždy. Přitom obchodovali s marihuanou. Soudkyně byla nakonec shovívavá.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Obžalovaní byli uznáni vinnými z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Byly jim uloženy tresty odnětí svobody v 6 případech nepodmíněně a ve dvou případech s podmíněným odkladem.”

Flasar, jako organizátor, během 4 měsíců převezl do Rakouska a Maďarska nejméně 100 kilogramů marihuany, kterou mu pěstovali a dodávali ostatní obvinění. Žalobkyně navrhovala tresty vyšší. Naše judikatura prý nijak nerozlišuje, zda jde o měkké nebo tvrdé drogy ani jejich nebezpečnost. Odvolání prý teprve zváží. Ani šéf gangu Aleš Flasar se zatím neodvolal.

Martin Schulhauser, obhájce Aleše Flasara: “Ze samotného soudního rozhodnutí vyplývá, že by mělo dojít k selekci měkkých a tvrdých drog, protože když se podíváte na trestní sazbu, ve které všichni obžalovaní byli, tak trestní sazba 10-18 let je stejná, jako u vraždy.”

Aleš Flasar už byl za prodej drog odsouzen i ve Francii. Po propuštění se ale rychle vrátil k řemeslu. Prodejem marihuany si mohl vydělat kolem 10 milionů korun.
Irena Kalhousová: Visegrad a Izrael / beseda s I. Kalhousovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj báječný rozvod / one women komedie s Eliškou Balcerovou

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

ANETA LANGEROVÁ / koncert

Dnes
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků