Reklama

Do zóny v Mošnově míří velká logistická společnost

  • 14. prosince 2017,
  • 13:35,
  • Ostrava,
  • Lukáš Zavadil

V průmyslové zóně u letiště Leoše Janáčka v Mošnově vznikne multimodální logistické centrum. Jeho investoři chtějí využít přímé napojení na evropskou dálniční a železniční síť. Několik rozhodujících změn v projektu ve středu schválili zastupitelé.

Reklama

Unikátní poloha v rámci celé Evropy - tak mluví investoři o průmyslové zóně u Letiště Leoše Janáčka. Ostrava má úmysl vybudovat železniční cargo v těchto místech už několik let. Původním investorem měla být firma HB Reavis. Do projektu ale vstoupila nová společnost. Zastupitelé schválili potřebné změny a záměr má tedy otevřenou cestu. 

"Bereme na vědomí, že tam vstupuje nový investor s novým názvem. Za druhé, že se dílčím způsobem prodlužují lhůty realizace toho projektu, který je nově rozdělen do čtyř etap," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Zájem o projekt má jeden ze tří největších globálních hráčů v logistice. Do Mošnova tak asi zamíří firma DB Schenker. V zóně chce využívat sklady, kolejovou vlečku a terminálové překladiště pro kontejnery. Později nejspíš i samotné letiště. 

"Očekáváme, že se ta zóna osvěží. Pro nás, jako pro jednoho ze zákazníků, je zajímavá zóna, kde se něco děje a ne když je mrtvá a nic se na ní neděje. Ale mluvit teď o propojení s leteckou přepravou je příliš předčasné. Ale myslím, že tomu vše nasvědčuje. Šance je tam veliká," říká ředitel společnosti DB Schenker v ČR

První část projektu má být zkolaudování na konci roku 2020, čtvrtá a poslední etapa o tři roky později.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Weld Resources s.r.o.
Ostrava-město
od 16 700 Kč do 20 000 Kč

Detail

Tieto Czech s.r.o.
Ostrava-město
od 45 000 Kč

Detail

Řeznictví JANUS, s. r. o.
Ostrava-město
od 110 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu