Do zóny v Mošnově míří velká logistická společnost

  • 13:35,
  • Ostrava ,

V průmyslové zóně u letiště Leoše Janáčka v Mošnově vznikne multimodální logistické centrum. Jeho investoři chtějí využít přímé napojení na evropskou dálniční a železniční síť. Několik rozhodujících změn v projektu ve středu schválili zastupitelé.

Unikátní poloha v rámci celé Evropy - tak mluví investoři o průmyslové zóně u Letiště Leoše Janáčka. Ostrava má úmysl vybudovat železniční cargo v těchto místech už několik let. Původním investorem měla být firma HB Reavis. Do projektu ale vstoupila nová společnost. Zastupitelé schválili potřebné změny a záměr má tedy otevřenou cestu. 

"Bereme na vědomí, že tam vstupuje nový investor s novým názvem. Za druhé, že se dílčím způsobem prodlužují lhůty realizace toho projektu, který je nově rozdělen do čtyř etap," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Zájem o projekt má jeden ze tří největších globálních hráčů v logistice. Do Mošnova tak asi zamíří firma DB Schenker. V zóně chce využívat sklady, kolejovou vlečku a terminálové překladiště pro kontejnery. Později nejspíš i samotné letiště. 

"Očekáváme, že se ta zóna osvěží. Pro nás, jako pro jednoho ze zákazníků, je zajímavá zóna, kde se něco děje a ne když je mrtvá a nic se na ní neděje. Ale mluvit teď o propojení s leteckou přepravou je příliš předčasné. Ale myslím, že tomu vše nasvědčuje. Šance je tam veliká," říká ředitel společnosti DB Schenker v ČR

První část projektu má být zkolaudování na konci roku 2020, čtvrtá a poslední etapa o tři roky později.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Leseft International s.r.o.
Ostrava-město
od 44 256 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků