Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do zóny v Mošnově míří velká logistická společnost

  • Ostrava,

V průmyslové zóně u letiště Leoše Janáčka v Mošnově vznikne multimodální logistické centrum. Jeho investoři chtějí využít přímé napojení na evropskou dálniční a železniční síť. Několik rozhodujících změn v projektu ve středu schválili zastupitelé.

Unikátní poloha v rámci celé Evropy - tak mluví investoři o průmyslové zóně u Letiště Leoše Janáčka. Ostrava má úmysl vybudovat železniční cargo v těchto místech už několik let. Původním investorem měla být firma HB Reavis. Do projektu ale vstoupila nová společnost. Zastupitelé schválili potřebné změny a záměr má tedy otevřenou cestu. 

"Bereme na vědomí, že tam vstupuje nový investor s novým názvem. Za druhé, že se dílčím způsobem prodlužují lhůty realizace toho projektu, který je nově rozdělen do čtyř etap," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Zájem o projekt má jeden ze tří největších globálních hráčů v logistice. Do Mošnova tak asi zamíří firma DB Schenker. V zóně chce využívat sklady, kolejovou vlečku a terminálové překladiště pro kontejnery. Později nejspíš i samotné letiště. 

"Očekáváme, že se ta zóna osvěží. Pro nás, jako pro jednoho ze zákazníků, je zajímavá zóna, kde se něco děje a ne když je mrtvá a nic se na ní neděje. Ale mluvit teď o propojení s leteckou přepravou je příliš předčasné. Ale myslím, že tomu vše nasvědčuje. Šance je tam veliká," říká ředitel společnosti DB Schenker v ČR

První část projektu má být zkolaudování na konci roku 2020, čtvrtá a poslední etapa o tři roky později.

Nahlásit chybu


K tématu
EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail