Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gang má prý na svědomí přes 100 pojistných podvodů

  • Ostrava,

Velmi rozsáhlý případ pojistných podvodů měl ve středu začít projednávat Okresní soud v Ostravě. Organizovaná skupina vydělávala na úrazových pojistkách, které byly často sjednány až po úraze a nebo se úraz vůbec nestal. V některých případech si dokonce pojištěnci úmyslně úraz přivodili.

Osm obviněných se mělo ve středu zpovídat před okresním soudem v Ostravě z pojistných podvodů. Jeden ze dvou hlavních organizátorů se ale těsně před začátkem omluvil kvůli nemoci a tak tento rozsáhlý případ ani nezačal. Gang má na kontě celkem asi 110 neoprávněných pojistných plnění za úrazy.

Pavel Grym, státní zástupce: “Podle názoru obžaloby jim šlo, jak o provizi za uzavřené smlouvy, tak o následné zneužití pojistných plnění. Máme zato, že ne všechna plnění byla důvodná, respektive byla účelová.”

Podle žaloby měli být organizátory Zdeněk Rous a Lukáš Janecký. Prostřednictvím sociálních sítí si vyhledávali osoby nemajetné a nezaměstnané a těm pomáhali uzavírat úrazové pojistky. Pojištění za ně dokonce zaplatili. Většinou ale jen jednou. V některých případech to bylo až po úraze, který si pak přesto nechali pojišťovnou proplatit.

Pavel Grym, státní zástupce: “Paradoxně ti pojistníci se zraněním z toho měli mnohem menší prospěch nebo dokonce žádný.”

V jednom případě měl podle obžaloby dokonce obviněný další obviněné poranit úmyslně botou kotník a za úraz pak inkasovali 14 tisíc korun. V některých případech byly prý úrazy dokonce fingované. Proces s podvodníky by měl začít v březnu.

Nahlásit chybu
GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

ELTOM, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail