Ostravský magistrát plánuje výstavbu nových bytů

  • 9:51,
  • Ostrava,

Ostravský magistrát chce pomoci s řešením nedostatku bytů a zároveň přilákat do centra města nové obyvatele. Proto plánují radní v příštích letech několik nových bytových domů a na byty se přestavují i bývalé kanceláře na Husově ulici. Největším projektem jsou Nové Lauby u Masarykova náměstí.

V Ostravě je v současné době 13 tisíc městských bytů. To je ale na město s téměř 300 tisíci obyvateli velmi málo. Proto už magistrát pracuje na zvýšení tohoto počtu. Aktuálně se předělávají na 23 bytů kanceláře v památkově chráněném domě na Husově ulici. 85 bytů by pak mělo vzniknout díky projektu Nové Lauby přímo u Masarykova náměstí. " Bylo vydáno územní rozhodnutí, město zahájilo výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace a soutěžíme zhotovitele archeologického průzkumu, který bude muset být proveden po celé ploše stavby," vysvětluje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ostrava také hledá dodavatele pro výstavbu bytového domu Residence Janáčkova s 26 byty. Objekt by mohl být hotov na jaře 2021. Původně na něm mělo město spolupracovat s centrálním obvodem. Ten ale od záměru ustoupil. "Je vydáno stavební povolení. Město už soutěží zhotovitele stavby. Postavíme to my jako magistrát," doplňuje Macura.

Město už předělává i budovu na Střelniční ulici, kde bude 11 bytů. V úplných začátcích je výstavba domu na křižovatce Kostelní a Biskupská, jež vznikla na základě architektonické soutěže. Mělo by v něm být 37 bytů. Vedení města také chystá zdražování nájmu ve svých bytech, protože je nepřiměřeně nízký.
Předání Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje

Dnes 10:00 - 19:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Katedrála viditelná i neviditelná / prezentace knihy

Dnes 17:00 - 19:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků