Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Landscape končí, v Ostravě ale zůstane zapomenuté krematorium i další díla

  • Ostrava,

V příštím týdnu skončí festival LANDSCAPE zaměřený na veřejný prostor, který se věnoval především ostravské krajině. Některá díla, která v jeho průběhu vznikla zůstanou ve městě. Závěr festivalu bude patřit mezinárodní konferenci URBANSCAPE.

Na konci května začal v Ostravě unikátní festival LANDSCAPE a pokud ve městě bydlíte a nebo sem jezdíte do školy či za prací, jistě jste si všimli nějakého ze 30 unikátních děl, která zde vznikla.  Jde o instalace uznávaných architektů a umělců, která mají kultivovat či dotvářet veřejný prostor. Mnohé z nich nejsou jen ke koukání. Například na Malých Bazalech lze hrát fotbal. I když už se festival blíží ke konci, mnoho myšlenek bude dále využito. Některé instalace navíc v Ostravě zůstanou. "Instalace, které zde zůstanou, poukazují na jakousi komunikační nebo urbanistickou bariéru ve městě. Celkově jich bylo 30 a zůstane jich do 10 kusů," řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Festival měl v průběhu 4 měsíců bohatý doprovodný program a jeho vyvrcholením jistě bude mezinárodní konference URBANSCAPES, která se uskuteční symbolicky v Dolní oblasti Vítkovice. Právě tato lokalita je jednou z největších revitalizovaných brownfieldů a může být pro mnohá města inspirací. "Doprovodný program měl sloužit ke kultivaci názorů v oblasti zahradní krajinářská architektura," popisuje průběh festivalu jeho koordinátorka Kateřina Stará.

Ostrava na festival přispěla dva půl milionu korun. V jeho průběhu byly pouze dvě instalace ukradeny a nebo rozebrány. Konference URBANSCAPES se uskuteční 9. a 10. října a definitivně festival ukončí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy