Festival Landscape končí, v Ostravě ale zůstane zapomenuté krematorium i další díla

  • 12:32,
  • Ostrava ,

V příštím týdnu skončí festival LANDSCAPE zaměřený na veřejný prostor, který se věnoval především ostravské krajině. Některá díla, která v jeho průběhu vznikla zůstanou ve městě. Závěr festivalu bude patřit mezinárodní konferenci URBANSCAPE.

Na konci května začal v Ostravě unikátní festival LANDSCAPE a pokud ve městě bydlíte a nebo sem jezdíte do školy či za prací, jistě jste si všimli nějakého ze 30 unikátních děl, která zde vznikla.  Jde o instalace uznávaných architektů a umělců, která mají kultivovat či dotvářet veřejný prostor. Mnohé z nich nejsou jen ke koukání. Například na Malých Bazalech lze hrát fotbal. I když už se festival blíží ke konci, mnoho myšlenek bude dále využito. Některé instalace navíc v Ostravě zůstanou. "Instalace, které zde zůstanou, poukazují na jakousi komunikační nebo urbanistickou bariéru ve městě. Celkově jich bylo 30 a zůstane jich do 10 kusů," řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Festival měl v průběhu 4 měsíců bohatý doprovodný program a jeho vyvrcholením jistě bude mezinárodní konference URBANSCAPES, která se uskuteční symbolicky v Dolní oblasti Vítkovice. Právě tato lokalita je jednou z největších revitalizovaných brownfieldů a může být pro mnohá města inspirací. "Doprovodný program měl sloužit ke kultivaci názorů v oblasti zahradní krajinářská architektura," popisuje průběh festivalu jeho koordinátorka Kateřina Stará.

Ostrava na festival přispěla dva půl milionu korun. V jeho průběhu byly pouze dvě instalace ukradeny a nebo rozebrány. Konference URBANSCAPES se uskuteční 9. a 10. října a definitivně festival ukončí.
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

25.01. 09:00
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

25.01. 15:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků