Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava schválila finanční pomoc obětem. Prý se přidá kraj i stát

  • Ostrava,

Ve středu zasedalo zastupitelstvo Ostravy a samozřejmě nemohlo začít jinak, než minutou ticha za oběti šíleného střelce ve fakultní nemocnici. Zástupci města se také shodli na příspěvku pro pozůstalé obětí i pro zraněné.

Vedení ostravského magistrátu samozřejmě okamžitě reagovalo na události ve fakultní nemocnici. Primátor byl téměř celý den na místě a pomáhal organizovat pomoc. Hned dopoledne také byla zpřísněna ostraha v Městské nemocnici Ostrava, ale i ve všech magistrátních budovách. Stejná opatření byla doporučena i městským obvodům. "Od těch událostí potřebuji větší odstup. Ty emoce jsou hodně silné. Je to jedna z největších tragédií v novodobé historii Ostravy," uvádí primátor Ostravy Tomáš Macura.

Na radnici vlaje černá vlajka a zastupitelé se mimořádně zabývali i odškodněním pro pozůstalé a oběti po útoku masového vraha. Jednomyslně byly schváleny finanční příspěvky 100 a 50 tisíc korun. "Jsem rád, že zastupitelstvo na můj návrh rozhodlo, že přispějeme k překonání tíživé finanční situace rodinám pozůstalých po obětech toho včerejšího útoku a také zraněným, kteří jsou ještě v nemocnici. V případě pozůstalých to bude pro každou rodinu 100 tisíc korun a u těch zraněných to bude 50 tisíc každému. Po dohodě s hejtmanem a předsedou vlády by se stejnou částkou, minimálně u těch obětí, měl připojit i kraj a stát," doplňuje primátor.

Ostrava také disponuje linkou důvěry, na kterou se může kdokoliv obrátit se svým problémem. Právě například po prožité traumatizující události. Provozuje ji městská nemocnice a je v provozu nonstop na číslech 596 618 908 a 737 267 939.
SYMETRIS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků