Děti se v MŠ učí experimentovat s potravinami

  • 12:55,
  • Ostrava ,

Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu města Ostravy funguje už od roku 2016 a představuje systematickou podporu nadání a technické gramotnosti. Mateřské školce Exilu v Ostravě Porubě se podařila z tohoto programu získat finanční dotace na vytvoření tréninkového místa pro technické experimenty dětí a vybudovali v suterénu cvičnou kuchyňku. Slouží pro experimenty dětí všeho druhu.

Dana Schönová, ředitelka: „Kuchyňka je plně vybavená a je připravena pro práci 8-10 dětí. Střídají se tady pravidelně každý den. Největší radost nám dělá kroužek „Malý kuchtík“, který se tu schází každou středu. Tady děti zkouší, co to dá: bádají, přemýšlejí, zjišťují co se stane když, co by měly udělat aby, musí začít, musí dokončit a to nám dělá největší radost.“

Zároveň tak ve školce zpracovávají metodický materiál pro práci ostatních dětí a pomáhají rozvíjet i děti s handicapem.

 „Naše školka je integrovaná a ve speciálních třídách pečujeme o děti s autismem. Tato nová pracovna nám krásně slouží k tomu, aby děti mohly nacvičovat samoobslužné dovednosti. Aby se naučily, že věci mají své místo, aby se naučily postupy, aby se naučily po sobě uklízet. Připravují si tady pomazánky, připravují si tady jednoduchá jídla a připravují si tady zdravé nápoje. K tomu všemu pomáháme dětem vypracováním metodických materiálů, pomocí piktogramů vlastně děti poznávají postupy a mohou doma připravovat s rodiči a naplňovat si tak svůj volný čas,“ dodala učitelka Věra Snížková.

Program města Ostravy podpory talentmanagementu už podpořil takřka 200 projektů a i díky němu teď v mateřské školce exilu v Ostravě Porubě vyrůstají šikovné děti. 
GVUO pro nejmenší / tvůrčí dílny

21.01. 15:30
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Tvůrčí dílna pro seniory

Dnes
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Václav Neckář a Filip Rácz / recitál

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků