Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič si vybral benzínku na jednom z nejrušnějších míst v Porubě. Daleko ale neutekl

  • Ostrava,

Někteří zloději jsou opravdu v honbě za lupem neuvěřitelně drzí. V Ostravě si lupič vybral čerpací stanici, která se nachází přímo u tramvajové zastávky jen kousek od velkého nákupního centra. Taky si peníze příliš dlouho neužil. Uběhl jen asi kilometr.

O půl deváté večer v neděli přijala policie tísňové volání z Ostravy - Poruby, kde byla vyloupena čerpací stanice MOL naproti Obchodnímu centru  Galerie. Lupič si ji vybral přesto, že se nachází přímo u zastávky tramvaje Třebovice. Vytáhl pistoli a po obsluze požadoval peníze. "Můžeme potvrdit, že včerejšího dne ve večerních hodinách došlo k loupežnému přepadení na benzínové čerpací stanici v Ostravě - Porubě. Mladík požadoval po obsluze finanční hotovost, kterou mu žena následně vydala," potvrzuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Podle našich informací čerpadlářka vydala lupiči asi 10 tisíc korun. Ten sbalil peníze a utíkal pryč. Prý vypadal jako zdrogovaný. Běžel směrem do Svinova, ale nedoběhl daleko. Policisté byli na místě během pár vteřin a začali pročesávat okolí. Našli ho ani ne kilometr daleko. Peníze u sebe neměl. Policisté je ale našli nedaleko schované ve křoví.

Při prvotním výslechu lupič s policisty příliš nespolupracoval. Na místě činu byl ale nalezen dostatek důkazů, které jsou nyní prověřovány experty. "Podezřelá osoba je zadržena a probíhají procesní úkony," dodává policistka. V příštích hodinách by mělo být zahájeno trestní stíhání lupiče a policisté zřejmě podají návrh na vazbu. Policisté také zjišťují, zda pachatel neměl komplice. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy