Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První neziskové organizace v Ostravě získaly podporu. Nejčastěji se hlásí sportovci

  • Ostrava,

Jak už jsme vás informovali, Ostrava se snaží pomáhat nejen podnikatelům postiženým opatřeními státu, ale od minulého týdne už mohou o peníze žádat i neziskové organizace. V úterý schválila rada města pomoc pro první žadatele.

Ostrava vyhlásila program na podporu neziskového sektoru  zasaženého opatřeními státu proti šíření pandemie 5. května. O 20 tisíc korun mohou žádat organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky. Uplynul týden a rada města schválila první příspěvky. "První týden jsme dostali 28 žádostí a z toho jsme pozitivně vyhověli 20ti žádostem za 400 tisíc korun. Byly to hlavně spolky, které pracují s dětmi, jak v oblasti vzdělávání, tak v oblasti sportu. Máme tam i jedno amatérské divadlo," popisuje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Z 28 žádostí jich rada města 8 vyřadila, protože nesplnily některou z podmínek. Čerpají například celoroční dotace nebo nefungují rok. Mezi podpořenými je také organizace Collieri Srdcem, která zapojuje do sportu handicapované, seniory, ale vede ke sportu i děti a mládež. "Ten start a začátek bude o něco lehčí, protože nám zůstaly nějaké náklady, které jsme museli i po dobu uzavření hradit. Určitě to bereme jako plus a jsme rádi," řekla za organizaci Collieri Srdcem Stanislava Panáková.

Žádosti mohou zájemci i nadále podávat elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře
zveřejněného na webu města Ostravy www.ostrava.cz/pomocneziskovkam. Vedení města také vzkazuje organizacím, které podporuje celoročně, že dotace dostanou v plném rozsahu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy