Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běží další výzva k podpoře nápadů "Ostravanů fajnOVY prostor". Na zkrášlení okolí dostanou od města peníze

  • Ostrava,

Ostrava už čtvrtým rokem podporuje nápady veřejnosti na zkrášlení veřejného prostoru. V té první letošní získá podporu dalších pět nových projektů a zároveň běží další výzva, ke které se může přihlásit kdokoliv, kdo má chuť něco změnit, ale chybějí mu peníze.

Ve čtvrtém ročníku dotačního programu fajnOVY prostor podpoří Ostrava pět novým projektů. Jde o nápady na proměnu ulic, náměstí, parků, ale i dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů obyvatel města.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Dotační program fajnOVY prostor jsme poprvé vyhlásili v roce 2017 a od té doby město finančně podpořilo 36 projektů téměř 10 miliony korun, například přírodní park Hrabovjanka, venkovní třídu v parku Čs. letců, opravu soch v sadu Milady Horákové, komunitní zahradu v centru města, mobiliář u rybníků v Nové Vsi a další. Každý projektový záměr musí ještě před schválením radou a zastupitelstvem města podpořit minimálně 30 obyvatel, další podmínkou pro poskytnutí dotace je zapojení veřejnosti do přípravy a realizace projektu.“

Jedním z podpořených projektů je obnova dětského koutku Liščináček na Liščině, který chce realizovat obecně prospěšná společnost Vzájemné soužití. Na úpravy dostanou 150 tisíc korun.

Lucie Mastná, Vzájemné soužití: "Chceme opravit dětské hřišťátko, které tam vybudovali lidi s naší pomocí v roce 2010 a od té doby slouží svému účelu a samozřejmě se za těch 10 let se potřebují některé věci, opravit, upravit a vyměnit." 

Kromě Liščináčku bude podpořeny i další nápady občanů z různých částí města. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: V centru Staré Bělé, v prostoru mezi kostelem, domem pro seniory, mateřskou školou a školní jídelnou vznikne odpočinková a klidová zóna s novým altánem, zvelebení se dočká dětské hřiště v ulici Stanislavského ve Svinově, o nový mobiliář bude dovybaven veřejný prostor u rybníků v Nové Vsi a podpořeno bylo také komunitní kompostování podle nápadu občanů svinovského sídliště.

Zájemci o dotaci budou moci v letošním roce podávat žádosti do druhé letošní výzvy, tedy do konce července a do třetí výzvy s termínem do konce října. Vyčleněno je na ně asi 1 milion 600 tisíc korun. V roce 2021 bude město znovu přijímat žádosti třikrát, a to v termínech do konce ledna, dubna a července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy