Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lávku nad stadionem Bazaly a její okolí čeká ohromující proměna. Nebudou chybět ani modré baníkovské sedačky

  • Ostrava,

Lávka nad stadionem Bazaly se dočká nové podoby. Rekonstrukcí projdou i přilehlá veřejná prostranství. Oznámila to radnice obvodu Slezská Ostrava s tím, že netradiční lávka bude zakončena „obrazovým“ rámem, který umožní vytváření panoramatických fotek v pozadí s městem.

Záměr rekonstrukce prostoru ve středu 24. března oznámila radnice obvodu Slezská Ostrava.

Richard Vereš (ANO), starosta MOb Slezská Ostrava: „Současný stav betonové lávky nad ostravským stadionem Bazaly je v porovnání s nově opraveným stadionem nevzhledným prvkem, který kazí celkový dojem takto impozantního místa. Je tedy nezbytné, aby se nové podoby dočkala nejen samotná lávka, ale i její přilehlá veřejná prostranství. Původně měla lávka projít jen klasickou opravou, což nám přišlo líto. Ve spolupráci s městem Ostrava a společností Ostravské komunikace, která lávku spravuje, jsme se proto rozhodli, že projekt pojmeme trochu jinak. Chceme zatraktivnit tuto populární ostravskou vyhlídku a přetvořit betonová prostranství na místo, kde se budou lidé setkávat, zastavovat a fotit s ojedinělým výhledem na celou Ostravu.“ 

Pět metrů široká a osmdesát metrů dlouhá lávka pro pěší se promění v zelený most s trávou a skladbou květin a rostlin. Podle radnice bude povrch lávky s největší pravděpodobností ve variantě imitace dřeva z důvodu údržby a životnosti. Výrazně se také promění okolí lávky, které bude tvořeno kombinací žulových kostek a betonové dlažby. Tamní zastávky MHD budou připomínat slávu ostravského fotbalu - pomyslnými fotbalovými střídačkami s ikonickými modrými sedačkami. 

Richard Vereš (ANO), starosta MOb Slezská Ostrava: „V současné době již máme dokončenou studii, která bude přepracována do projektové dokumentace a samotnou realizaci plánujeme na rok 2022 nebo 2023. Přesné finanční náklady ještě nejsou známy, odhadujeme je na zhruba 22 mil. Kč, přičemž město Ostrava bude financovat opravu samotné lávky a městský obvod financování poskytne na proměnu veřejného prostranství."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy