Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár motoru naftového autobusu, řidič a jeho kolega se nadýchali kouře

  • Ostrava,

U požáru naftového autobusu zasahovali ve čtvrtek 8. dubna odpoledne hasiči na okraji dopravního terminálu v Hranečníku. Podle hasičů byl vůz prázdný, ale při hašení požáru se řidič a jeho kolega nadýchali kouře.

Hasiči se o požáru dozvěděli okolo 14. hodiny odpolední. Za požár, který vznikl u motoru, může podle hasičů technická závada. Hořet začalo jen chvíli po zastavení vozidla. Cestující nebyli ohroženi, autobus byl totiž prázdný. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Hranečníku (městský obvod Slezská Ostrava) ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic. Při příjezdu hasičů hořel motor v zadní části autobusu (v odstavné části dopravního terminálu bez cestujících), přenosnými hasicími přístroji jej již hasili řidič autobusu a jeho kolega. Hasiči požár uhasili během několika minut. Jednoho nadýchaného řidiče odvezla sanitka ZZS MSK do nemocnice. Hasiči také likvidovali pomocí nasákavého sorbentu únik nafty na asfalt odstavné části." 
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující. Předběžná škoda byla odhadnuta na 250 tisíc korun."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy