Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vykrádal auta v celé Ostravě, kriminalisté nenapravitelného recidivistu po poslední vloupačce nechali poslat do vazby

  • Ostrava,

Nenapravitelný recidivista, který vykrádal auta po celé Ostravě, ale nejvíce v Mariánských Horách, byl opět dopaden. 13. dubna 2021 se vloupal do vozidla v Nedbalově ulici v Moravské Ostravě. Dostal se ale do hledáčku policejní hlídky, před kterou utíkal. Následně byl během chvíle zadržen i s ukradenými věcmi.

video: PČR

Policisté brzy přišli na to, že muž má na svědomí velkou sérii vloupání do téměř čtyřiceti vozidel. Kriminalisté recidivistu velmi dobře znali, už v polovině letošního února si vyslechl obvinění za stejnou trestnou činnost.. Na svědomí měl vloupání do dvaceti vozidel, tehdy se ke všemu přiznal a podle policie také spolupracoval při vyšetřování. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Sliboval nápravu a trestní stíhání bylo vedeno na svobodě. Náprava mu však nevydržela dlouho. Po propuštění z policejní cely a provedených procesních úkonech svého „řemesla“ neponechal a trestnou činnost měl páchat dál. Způsob provedení byl opět téměř stejný ve všech případech. Nejdříve měl rozbít skleněnou výplň a následně z vnitřního prostoru vzít, co se dalo z peněžit. Nejčastěji měl brát autokamery, autorádia, nářadí, pracovní oděvy, ale také obuv. V několika případech měl odejít i s prázdnou a z aut nic neodcizit."
Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 5. oddělení obecné kriminality z Ostravy proti 36letému muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež a z přečinu poškození cizí věci. Také podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Recidivista se doznal téměř k šedesáti vloupáním do vozidel, které měl spáchat po propuštění z výkonu trestu. V případě prokázání viny muži hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Celkově svým jednání způsobil škodu za více jak 360.000,- Kč."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy