Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři opařené děti, další popálené osoby. Po sérii případů záchranáři nabádají k opatrnosti

Pět opařených nebo popálených osob v průběhu uplynulého týdne ošetřovaly posádky zdravotnické záchranné služby v Moravskoslezském kraji. Informoval o tom mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl. Podle něj ve třech případech šlo o děti útlého věku, které byly vážně opařeny horkou tekutinou.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ve všech třech událostech s postižením dětí, které se odehrály postupně v sobotu 17. dubna na Bruntálsku, v pondělí 19. 4. na Opavsku a ve čtvrtek 22. dubna na Karvinsku, se jednalo o chlapce ve věku mezi jedním a dvěma lety." 

Děti se opařily poté, co na sebe strhly horkou vodu, čaj nebo kávu. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Došlo u nich k závažným popáleninám trupu a končetin, musely být ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovány k léčbě do ostravského popáleninového centra. Ve dvou případech u malých pacientů zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Opaření horkými tekutinami bývají u dětí v batolecím věku častými poraněními. Jsou již pohyblivé, velmi zvídavé, ale ještě nedokáží posoudit rizikovost svého chování. Prevencí je udržovat takto malé děti v dostatečném odstupu od horkých předmětů (topidel, hrnků, rychlovarných konvic, hrnců…). Mnohdy totiž postačuje skutečně pouhý okamžik nepozornosti dospělých k tomu, aby došlo k závažnému úrazu s velmi bolestivými následky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy