Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy vznikne velká visutá galerie

  • Ostrava,

Centrum Ostravy bude obohaceno o další atraktivní veřejný prostor. Úprava čeká levý břeh - prostor mezi mostem Miloše Sýkory a hradní lávkou, který je součástí tzv. malé Kodaně. Na Havlíčkově nábřeží vznikne mimo jiné velká visutá galerie.

Už od roku 2015 pracuje vedení magistrátu na celkové estetizaci prostoru v okolí Ostravice v centru města. Nyní se zaměří na lokalitu mezi Hradní lávkou a mostem Miloše Sýkory na levém břehu. Práce už začaly v těchto dnech přeložkou elektrického vedení.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Pracujeme na těch úpravách, proto abychom více lidí přitáhli právě k řece a k trávení volného času a teď právě i během té pandemie, kdy lidé nemohli cestovat mimo Ostravu, mimo okres se ukázalo, že vlastně taková místa vyhledávají."

Na Havlíčkově nábřeží bude nová visutá galerie. Navýšením nábřežní zdi se prostorově oddělí trasa pro cyklisty od chodníku a upraví se okolní plochy a komunikace.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Cílem je hlavně oddělit tu pěší trasu od cyklostezky, protože potenciálně by mohlo dojít vlastně ke kolizím cyklistů s chodci a celá ta oprava bude spočívat navýšením té nábřežní zdi."

Nejprve se bude upravovat chodník a cyklotrasa mezi Hradní lávkou a Střelniční lávkou. V září se tam položí nový asfalt. Pak přijdou na řadu pěší a cyklistické trasy mezi Střelniční lávkou a ulicí Biskupskou. Práce se budou dělat po etapách, které si vyžádají dopravní omezení. Na rekonstrukci Havlíčkova nábřeží naváže v květnu druhá stavba zahrnující úsek mezi ulicemi Na Hradbách a Kostelní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy