Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

7 měsíců zavřený most přes Odru a půl roku přes Porubku, Ostravu čeká další těžká dopravní zkouška

  • Ostrava,

Od pondělí 31. května budou řidiči projíždějící Ostravou potřebovat velmi pevné nervy. Začne totiž sedmiměsíční uzavírka mostu přes řeku Odru na hlavním tahu z Ostravy na Hlučín. Ve středu 2. června se pak na půl roku zcela uzavře průjezd částí ulice 17. listopadu v Porubě. Důvodem je oprava mostu přes potok Porubka nad křižovatkou s ulicí Vřesinská.

Oprava historicky významného mostu na silnici I/56 v Ostravě-Přívoze se plánuje už dlouhé měsíce. V pondělí 31. května v 8. hodin ráno se most kompletně na 7 měsíců uzavře. Řidič musejí počítat s naplánovanou objížďkou. Nákladní vozy čeká delší objízdná trasa a osobní auta projedou přes Hrušov a Koblov.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Most u Outlet Areny Moravia bude v době opravy úplně uzavřen, průjezd budou mít výjimečně zajištěna pouze vozidla Dopravního podniku Ostrava, příměstských autobusových linek a složek IZS. Obousměrný společný provoz chodců a cyklistů bude veden vždy po nedotčené polovině chodníku opravovaného mostu. Objízdné trasy osobních nebo nákladních automobilů jsou rozděleny podle zátěže."
Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Kompletní oprava spočívá v obnově protikorozní ochrany ocelových konstrukcí, dále bude vyměněn mostní závěr, který po letech služby netěsní a nebrání protékání vody. Na mostě byla zjištěna nefunkční hydroizolace, což je předpoklad pro nadstandardní četnost tvorby výtluků a podobných poruch vozovky. Dosluhující izolační části budou obnoveny a potřebná oprava nemine ani ochranné segmenty či vozovkové souvrství. Harmonogram prací rovněž počítá s provedením sanace spodní stavby."

Rekonstrukce mostu přes řeku Odru proběhne v koordinaci staveb Dopravního podniku Ostrava a Magistrátu města Ostravy, které budou prováděny na přilehlém úseku ulice Hlučínské. Práce mají vyjít na 18 milionů korun bez DPH.

Oprava mostu na ulici 17. listopadu

Další komplikace pak čekají řidiče od středy 2. června na druhé straně Ostravy. Na půl roku se totiž obousměrně uzavře část ulice 17. listopadu nad křižovatkou s ulicí Vřesinská. ŘSD tam začne s opravou mostu přes potok Porubka. I tady jde o denně velmi vytíženou silnici, kterou využívají především řidiči jedoucí na Hlučín a do Poruby, Pustkovce, Martinova, případně Svinova. Plánovaná objížďka kolem Globusu určitě výrazně zkomplikuje dopravu na Opavské ulici. Navíc se do ní promítne pravděpodobně i průjezd nákladních vozidel, které sem budou směřovány z Přívozu kvůli objížďce z uzavřeného mostu na Hlučín.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Objížďka bude viditelně vytyčena oranžovými šipkami na podstavcích, klasické značky navedou obousměrnou dopravu přes silnici I/11 (prodlouženou Rudnou) kolem ostravského Globusu po ulici Opavské zpět na ulici 17. listopadu. Obousměrný zákaz vjezdu nebude platný pouze pro vozidla hromadné dopravy a IZS, ostatní řidiči všech kategorií dopravních prostředků projedou po objízdné trase."

Uzavírka ulice 17. listopadu začne ve středu v 16. hodin.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Předpokládané trvání kompletní opravy uzavřeného mostu vychází do konce letošního roku. Za cenu cca 20,5 milionu Kč bez DPH je smluvena demolice nevyhovující nosné konstrukce mostu s následnou výstavbou nové ocelové stavby odolné proti povětrnostním vlivům a zátěži více než 17 500 aut denně (v roce 2016)."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy