Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba nového polyfunkčního domu Křižovatka v centru Ostravy má zelenou

  • Ostrava,

V Ostravě vyroste nový moderní polyfunkční dům. Sedmipatrová stavba s názvem Křižovatka bude stát na rohu ulic Nádražní a Českobratrská hned vedle Janáčkovy konzervatoře. Její součástí budou byty, komerční prostory, podzemní garáže, a také zelená střecha se zahradami.

Moderní sedmipodlažní skeletová budova respektující tradiční městskou architekturu typickou pro historické jádro města Ostravy. Tak charakterizuje investor dům s názvem Křižovatka. Ten má plynule navázat na okolní historickou zástavbu Městské památkové zóny Moravská Ostrava. 

Monika Lukešová, PR manažerka DEEPLEXUS INVESTMENTS: "Začátkem června došlo k došlo podpisu kupní smlouvy na prodej pozemků pro výstavbu polyfunkčního domu Křižovatka. V této době se dokončují přípravy pro podání žádosti o územní rozhodnutí, a jak investor, tak i město očekávají rychlý průběh tohoto řízení, aby mohla výstavba začít v co možná nejkratším termínu."

Dům bude stát na rohu ulic Nádražní a Českobratrská hned vedle Janáčkovy konzervatoře. Architektonický koncept vychází z využití hlavního nároží do křižovatky i odskočení u konzervatoře pro důstojné nástupy do hlavního objektu. Železobetonová skeletová stavba předpokládá použití vrstvených zavěšených tepelně i zvukově izolujících fasádních systémů.

Michal Jelínek předseda správní rady společnosti DEEPLEXUS INVESTMENTS: "Polyfunkční dům Křižovatka je moderní stavba, která nabídne přes 50 nových bytů přímo v centru Ostravy. Na střeše budovy bude zelená plocha, která novým majitelům a nájemcům poskytne možnost vybudování letní kuchyňky, sauny nebo vířivky a samozřejmě možnost odpočinku v zeleni. Pro majitele bytů a nájemníky z nižších pater, kteří nebudou mít vlastní zahrádku, bude vybudována společná komunitní zahrada, kterou budou moci využívat všichni."

Bytová rezidence bude čítat 53 bytů s celkovou plochou cca 4 000 metrů čtverečních. Ke každému bytu náleží sklepní kóje a bytové jednotky v nejvyšším podlaží budou mít přímý přístup z bytu do své soukromé střešní zahrady, samozřejmostí je i parkování v podzemní části domu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy